Barcelona wygrywa dzięki rezerwowemu Messiemu

Po dwóch bramkach Lionela Messiego Barcelona pokonała 2:1 Racing Santander w wyjazdowym meczu 21. kolejki Primera Division.

Argentyńczyk pojawił się na boisku w 59. minucie i już pierwszy kontakt z piłką zamienił na bramkę. Młody gwiazdor skutecznie dobił uderzenie głową w poprzeczkę Xaviego. Jego trafieniu dało Barcelonie wyrównanie. Wcześniej gospodarze objęli prowadzenie, po uderzeniu z rzutu karnego Nikoli Zigica.

Messi swoją klasę potwierdził jeszcze raz dziewięć minut przed końcem spotkania. Przyjął piłkę przed polem karnym i strzałem prawą nogą nie dał szans Antonio Rodriguezowi.

Dzięki wygranej Barcelona zachowała dwunastopuktową przewagę nad drugim w tabeli Realem Madryt, który wczoraj także na wyjeździe pokonał Numancię 2:0.