Dziewięć medali Technika

BADMINTON. Aż dziewięciokrotnie na podium 45. indywidualnych mistrzostw Polski, które odbyły się w Suwałkach, stawali reprezentanci Technika Głubczyce. Po dwa medale zdobyli Przemysław Wacha, Rafał Hawel, Agnieszka Wojtkowska i Angelika Węgrzyn.

W zawodach wystartowało w sumie aż 20 badmintonistów i badmintonistek Technika, nic więc dziwnego, że zdominowali oni rywalizację podczas mistrzostw. W singlu mężczyzn supremację na krajowych kortach potwierdził po raz kolejny Wacha. Najlepszy polski badmintonista, dziewiąty zawodnik światowego rankingu, w całych mistrzostwach nie stracił nawet seta i pewnie zdobył złoto. W finale pokonał klubowego kolegę Rafała Hala 2:0 (21:14, 21:7). Obaj zawodnicy zdobyli także srebrny medal w deblu mężczyzn. Reprezentanci Technika bez większych problemów dotarli do finału, tu jednak musieli uznać wyższość głównych faworytów do złota, naszej eksportowej pary Michał Łogosz - Robert Mateusiak (SKB Suwałki), z którymi przegrali po zaciętym spotkaniu 1:2 (21:15, 17:21, 12:21). W półfinale duet Wacha - Hawel pokonał w bratobójczym pojedynku parę Jerzy Dołhan - Mateusz Szałankiewicz (obaj Technik) i tym samym zdobył brązowy medal.

Także w deblu kobiet zawodniczki z Głubczyc zdobyły aż dwa krążki, bowiem w finale zmierzyły się ze sobą Agnieszka Wojtkowska (Technik) grająca w parze z Małgorzatą Kurdelską (SKB) oraz Angelika Węgrzyn (Technik) i Monika Bieńkowska (Masovia Płock). Lepsza okazała się para głubczycko-suwalska, która wygrała 2:0 (21:19 22:20). Dla Węgrzyn i Wojtkowskiej były to już jednak drugie medale. Ta pierwsza wcześniej stanęła na najniższym stopniu podium w singlu kobiet, a ta druga w mikście, w którym zagrała w parze z Wojciechem Szkudlarczykiem (Technik). W walce o finał duet Wojtkowska - Szkudlarczyk przegrał z późniejszymi srebrnymi medalistami Natalią Pocztowiak (Technik) i Michałem Łogoszem.

Opolszczyznę reprezentowała także siódemka zawodników i zawodniczek UKS-u 15 Kędzierzyn-Koźle. Niestety, żadnemu z nich nie udało się dotrzeć do strefy medalowej.