Sensacyjna porażka Juventusu

Zajmujący przed tą kolejką 2. miejsce w tabeli Juventus, uległ na własnym stadionie Calgiari 2:3. To już druga porażka z rzędu piłkarzy Starej Damy.

Piłkarze Udinese zremisowali z Napoli ?

Początek spotkania rozpoczął się udanie dla gosći, którzy w16. minucie po strzale głową Davide Bondiniego objęli prowadzenie. Zaskoczeni takim obrotem sprawy piłkarze Juventusu szybko zabrali się do odrabiania strat. Ich ataki jeszcze przed przerwą dały oczekiwany efekt. Po bramkarz Sissoko i Nedveda to gospodarze schodzili do szatni z prowadzeniem i wydawało się, że w drugiej połowie mogą tylko podwyższyć rezultat.

Tymczasem dziewięć minut po zmianie stron strzałem z pola karnego wyrównał Brazylijczyk Jeda. Usatysfakcjonowani takim wynikiem piłkarze Calgiari od tego momentu cofnęli się do obrony i swojej szansy na zdobycie kolejnego gola upatrywali w kontratakach. Jedna z nich zaowocowała w 78. minucie. Po podaniu Lazzariego, wprowadzony piętnaście minut wcześniej Alessandro Matri pokonał Buffona i ustalił wynik spotkania.

To już druga porażka z rzędu piłkarzy Claudio Ranieriego. W środę bianconeri przegrali 1:2 z Udinese.

Piłkarze Serie A protestują, dlaczego? - czytaj tutaj ?