Saganowski strzela i ratuje punkt dla Świętych

Dwie bramki Marka Saganowskiego dały jego Southamptonowi remis w meczu przeciwko Swansea. To już trzecia i czwarta bramka Polaka po powrocie do Anglii.

Vidic zawieszony na mecz Ligi Mistrzów ?

Reprezentant Polski w 17. minucie wykorzystał błąd obrony, wpadł w pole karne i płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce. Tym samy dał prowadzenie swojej drużynie. W 72. minucie źle zastawiona pułapka ofsajdowa umożliwiła Saganowskiemu wyjście sam na sam z bramkarzem Swansea. Napastnik przerzucając futbolówkę nad De Vriesem ustalił wynik spotkania na 2:2. Osiem minut wcześniej Polak otrzymał żółtą kartkę, a w ostatniej minucie meczu został zmieniony. Prawie całą druga połowę Southampton grał w osłabieniu. W 53. minucie z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Lee Molyneux.

Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Bartosz Białkowski.

Na początku stycznia Saganowski wrócił do Southampton po wypożyczeniu do duńskiego Aalborga. Jego skuteczność w ostatnim czasie jest imponująca. Reprezentacyjny napastnik wpisywał się na listę strzelców w trzech ostatnich spotkaniach swojej drużyny.