Gedania za trzy

Siatkarki Gedanii Żukowo pokonały 3:0 Stal Mielec i po raz pierwszy od początku sezonu opuściły strefę spadkową.

Podopieczne Grzegorza Wróbla kłopoty ze skruszeniem Stali miały tylko w pierwszym secie, którego po emocjonującej walce wygrały na przewagi. Potem dominowały już na parkiecie zdecydowanie i dzięki zwycięstwu 3:0 zdobyły niezwykle cenne trzy punkty. Dzięki temu awansowały na 8. miejsce w tabeli. - W ostatnim czasie zmieniliśmy naszą grę i trening - tłumaczył po meczu trener Wróbel. - Już w Bydgoszczy [porażka 2:3 z Centrostalem - red.] były tego efekty, ale nie sprawiliśmy niespodzianki, bo zepsuliśmy wówczas aż 17 zagrywek. Teraz były tylko trzy takie błędy. Dobrze też broniliśmy, co musiało odebrać wiarę rywalkom w ataku. Szansa zakwalifikowania się do play-off jest coraz bardziej realna - dodał szkoleniowiec.

W niedzielę oba zespoły zmierzyły się w rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Stal wygrała 3:0 i to mielczanki zagrają w kolejnej rundzie.

Gedania Żukowo - Stal Mielec 3:0. Sety: 31:29, 25:19, 25:20. Gedania: Sawoczkina, Tokarska, Skowrońska, Wellna, Ziemcowa, Nuszel, Durajczyk (l).

Pozostałe wyniki 13. kolejki PlusLigi kobiet: Aluprof Bielsko-Biała - Muszynianka Fakro Muszyna 3:2, MKS Dąbrowa Górnicza - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:0, Centrostal Bydgoszcz - Gwardia Wrocław 3:1, Calisia - Farmutil Piła (mecz w poniedziałek).