Floreciści walczyli w Paryżu

Reprezentacja polskich florecistów zajęła czwarte miejsce w drużynowym turnieju Pucharu Świata w Paryżu.

Polacy w składzie Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), Marcin Zawada i Michał Majewski (AZS Warszawa) oraz Leszek Rajski (Wrocławianie) w meczu o trzecie miejsce przegrali z Rosjanami 37:45. W finale Chińczycy rozgromili Francuzów 45:29.

Dzień wcześniej w turnieju indywidualnym Grand Prix Pucharu Świata Polacy znaleźli się poza finałową ósemką. Najlepszy z gdańszczan, Radosław Glonek, był 34., a Paweł Osmański zajął 63. miejsce. Wygrał Niemiec Peter Joppich.

W przyszłym tygodniu najlepsi floreciści świata przenoszą się na południe Europy. Kolejne zawody z cyklu PŚ odbędą się bowiem w hiszpańskiej La Corunie.