Wygrana siatkarek BTPS-u w II lidze

Siatkarki BTPS-u Białystok we własnej hali wygrały 3:1 z czołowym zespołem II ligi, Tomasovią Tomaszów Lubelski

Był to dopiero pierwszy mecz białostoczanek w nowym roku. Pojedynek z pierwszej kolejki w 2009 r. białostoczanki rozegrały awansem, a kolejne spotkanie u siebie ze Spartą Warszawa zostało przełożone na najbliższa środę. Jak widać po wynikach, podopieczne Sebastiana Grzegorka i Czesława Tobolskiego podczas tej przerwy od gry nie próżnowały. W sobotę we własnej sali pokonały 3:1 Tomasovię Tomaszów Lubelski, która zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Mecz był bardzo wyrównany, trzy sety gospodynie wygrywały na przewagi.

- Był to dla nas ważny mecz, gdyż bardzo potrzebujemy punktów - mówi Elżbieta Dąbrowska, rozgrywająca BTPS-u. - Trenerzy bardzo nas mobilizowali i jak widać, skutecznie. Zakładaliśmy mocną zagrywkę, a ja miałam gubić blok rywalek. Taka taktyka przyniosła efekty, chociaż mecz był bardzo zacięty. Zdobyłyśmy trzy punkty na rywalkach, które są w czołówce ligowej.

Białostoczanki zajmują siódme miejsce i do szóstej pozycji niezagrożonej spadkiem tracą pięć punktów.

BTPS Białystok - Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:1

Sety: 27:25, 26:24, 23:25, 27:25.

BTPS: Dąbrowska, Gosko, Kuczyńska, Właszczuk, M. Korol, Wójcik, Obacz (libero) oraz Mojsik, Okruszko, Chańko.

Inne wyniki 15. kolejki

ŁKS Łódź - Legionovia Legionowo 1:3; Politechnika Radomska - AZS AWF Warszawa 3:0; Jedynka Aleksandrów Łódzki - Nike Ostrołęka 3:1. Mecz Sparta Warszawa - Start Łódź został przełożony.