Biatlon: Druga wygrana Neuner w Ruhpolding

Mimo czterech pudeł na strzelnicy Magdalena Neuner wygrała bieg na 10 kilometrów na dochodzenie rozegrany w ramach biatlonowego Pucharu Świata w niemieckim Ruhpolding.

Neuner w końcu w formie  ?

Neuner triumfowała w piątkowym sprincie i na trasę biegu wyruszyła jako pierwsza z minimalną przewagą nad swoją rodaczką Kati Wilhelm.

O ponownym zwycięstwie Neuner zadecydowała świetna dyspozycja biegowa. Niemka miała po jednym pudle na każdej z czterech wizyt na strzelnicy. Po ostatniej wrócila na trasę ze stratą 16. sekund do prowadzącej wówczas Jekateriny Juriewej, jednak dogoniła Rosjankę a na mecie miała nad nią prawie dziewięć sekund przewagi.

Trzecie miejsce zajęła Wilhelm. Liderka Pucharu Świata Swietłana Slepcowa była, podobnie jak w piątek, piąta.

Najlepiej z Polek zaprezentowała się Weronika Nowakowska która mimo dwóch pudeł awansowała z 46. lokaty po sprincie na 30. miejsce. Punkty do Pucharu świata zdobyły też pudłujące po cztery razy: Magdalena Gwizdoń (38. miejsce) i Agnieszka Grzybek (40 miejsce). Ostatnia z Polek, Krystyna Pałka, była 48.