Marc Coma stracił kwadrans w Rajdzie Dakar. Świetny etap Przygońskiego

5 etap rozgrywanego w Argentynie Rajdu Dakar wśród motocyklistów wygrał Amerykanin Jonah Street. Jakub Przygoński, debiutujący w zawodach był 13 i po raz drugi wyprzedził kolegę z Orlen Teamu Jacka Czachora.

Na trasie Rajdu zginął francuski motocyklista ?

Przygoński ukończył 5 etap z Neugen do San Rafael ze stratą 37 minut i 31 sekund do Streeta. Trudny odcinek specjalny prowadził przez tereny piaszczyste. Jednocześnie zawodnicy musieli wjechać na wysokość 2300 m. Coma już na 45 kilometrze odcinka przepił koło. Dzięki temu jego główni konkurenci nadrobili kilkanaście minut. Za Streetem finiszował siódmy w klasyfikacji generalnej Frans Verhoeven, a trzeci w całym rajdzie Francuz David Fretigne nadrobił do Hiszpana 4 minuty.

Jacek Czachor przyjechał na metę na 22.miejscu. Polak miał ogromne problemy w najwyżej położonym nad poziomem morza punkcie trasy i na metę dojechał z ponad godzinną stratą. W klasyfikacji generalnej Przygoński jest 14, a Czachor 15. Na 34. miejscu plasuje się Krzysztof Jarmuż, który też na tym miejscu zakończył dzisiejsze zawody.