Minimalne wygrane naszych drużyn

W 17. kolejce I ligi koszykarze Stali Stalowa Wola pokonali jednym punktem Żubry Białystok, a Sokół Łańcut w Jeleniej Górze wygrał z tamtejszymi Sudetami różnicą dwóch ?oczek?.

Stalowowolanie po pierwszej połowie prowadzili różnicą siedmiu punktów i wydawało się, że mimo odnowienia się kontuzji Michała Wołoszyna nie będą mieli problemów z pokonaniem wyżej notowanych rywali. Tymczasem po przerwie Żubry zaczęły odrabiać straty i na dwie minuty przed końcem wygrywały 66:62. Wtedy dwa punkty dla Stali zdobył Tomasz Andrzejewski, a nie mógł z tym się pogodzić drugi trener gości, który zaczął wykłócać się przy stoliku sędziowskim o to, że arbitrzy nie odgwizdali zawodnikowi Stali błędu trzech sekund. Skończyło się to przewinieniem technicznym i pięcioma kolejnymi punktami dla Stali, która wygrała jednym punktem.

Minimalne zwycięstwo odnieśli też koszykarze Sokoła Łańcut, którzy w wyjazdowym meczu pokonali Sudety Jelenia Góra 64:62. O wygranej podopiecznych Dariusza Kaszowskiego zadecydowała trzecia kwarta, którą goście wygrali 23:13.

Wyniki 17. kolejki

Stal Stalowa Wola - Żubry Białystok 69:68

Kwarty: 20:14, 26:25, 12:17, 11:12.

Stal: Andrzejewski 19 (1), Piechowicz 16, Partyka 12 (3), Szpyrka 5, Klima 4 oraz Szczepaniak 13 (1), Lisewski 0, Wołoszyn 0.

Żubry: Misiewicz 26 (1), Zakrzewski 9 (2), Kujawa 6 (2), Konare 4, Rapucha 2 oraz Jagoda 10 (1), Kulikowski 4, Zabielski 3, Brzozowski 2, Busz 2.

Sudety Jelenia Góra - Sokół Łańcut 62:64

Kwarty: 15:15, 18:13, 13:23, 16:13.

Sudety: R. Niesobski 16 (2), Czech 14 (1), Matczak 10, Grygiel 7 (1), Tarasewicz 6, Wojdyła 5, Ł. Niesobski 4, Samiec 0, Wilusz 0.

Sokół: Dubiel 18 (3), Kułyk 13 (2), T. Pisarczyk 12, Szurlej 9 (1), Chromicz 6, Mroczek 4, W. Pisarczyk 2.

Polonia 2011 Warszawa - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź 81:80 po dogrywce.

Mecze Asseco Prokom II Sopot - Znicz Basket Pruszków, MKS Dąbrowa Górnicza - Siarka Tarnobrzeg, AZS AWF Katowice - Big Star Tychy, MOSiR Krosno - Intermarche Zastal Zielona Góra i Resovia Rzeszów - AZS PWSZ OSRiR Kalisz zakończyły się po zamknięciu tego wydania "Gazety".