Turniej Czterech Skoczni: Powrót Małysza. Na razie do drugiej dziesiątki

Marcin Bachleda

Marcin Bachleda (Fot. Matthias Schrader AP)

Piętnaste miejsce to żaden powód do radości ani do odtrąbienia końca kryzysu, ale wydaje się, że w Innsbrucku Adam Małysz odbił się od dna. Było ciut lepiej niż trzy dni wcześniej, choć do ideału wciąż daleko. Konkurs wygrał Austriak Wolfgang Loitzl.
Wyniki konkursu w Innsbrucku  »

W tle walki Małysza o powrót do normalności, czyli czołówki Pucharu Świata, trwa pasjonujący wyścig o zwycięstwo w całym turnieju. Nieoczekiwanie Gregora Schlierenzauera i Szwajcara Simona Ammanna pogodzić może inny Austriak - Loitzl. Wiecznie drugi wreszcie nauczył się wygrywać. Choć startuje w PŚ od kilkunastu lat, to pierwsze zwycięstwo odniósł... w Nowy Rok 2009. To był jego 222. start w Pucharze. Wygrał ten występ, wygrał i 223. Przed wtorkowym konkursem w Bischofshofen ma prawie 16 punktów przewagi nad Ammannem. Oznacza to, że Szwajcar musi w dwóch skokach uzyskać przynajmniej o dziesięć metrów więcej od Austriaka, który dostaje wyższe noty za styl (w Ga-Pa cztery noty 20 i jedna 19,5). A w skokach jeden metr to 1,8 pkt.

Tymczasem Małysz bez kłopotów przebrnął i kwalifikacje, i konkursową rywalizację z Finem Samim Niemim.120,5 m w pierwszej próbie oraz metr więcej w drugiej (z podwyższonego rozbiegu) to żaden powód do chwały. Połowa drugiej dziesiątki to nie jest miejsce Polaka w hierarchii skoków. - Ciężko mi tak skakać, wciąż potrzebuję paru dni spokojnych treningów - mówił Małysz po zawodach. - Na pewno piętnaste miejsce nie ucieszyłoby mnie, ani nikogo, w Zakopanem.

A konkursy na Wielkiej Krokwi 16 i 17 stycznia. Po TCS Małysz zrezygnuje z lotów w Kulm i będzie przygotowywał się do startów w Zakopanem.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata  »

Zobacz także
  • Adam Małysz sam się wycofał z Turnieju Czterech Skoczni...
  • Co się dzieje z Małyszem?
  • Adam Małysz Jan Szturc: Ja bym Adama wycofał

Najnowsze informacje