PŚ w saneczkarstwie: Szóste miejsce Staszulonek

Niemka Tatjana Huefner wygrała sobotnie zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie na torze lodowym w Koenigssee. To trzecie zwycięstwo reprezentantki gospodarzy w czwartym starcie w obecnym sezonie. Ewelina Staszulonek zajęła szóste miejsce.

Huefner wyprzedziła rodaczki Natalie Geisenberger i Anke Wischnewski oraz Austriaczkę Ninę Reithmayer i kolejną niemiecką zawodniczkę Steffi Sieger.

Na półmetku zawodów Staszulonek była piąta, z minimalną stratą do Niemek Geisenberger, Wischnewski i Sieger. Poza konkurencją była Huefner.

Ewelinie Staszulonek nie udało się powtórzyć sukcesu z listopada 2006 roku, kiedy na olimpijskim obiekcie we włoskiej Cesanie uplasowała się na piątej pozycji.

W Koenigssee startowała też inna podopieczna trenera Marka Skowrońskiego - Mariola Ziętek. Po pierwszym ślizgu była 20., ale w drugim uzyskała ostatni, 24. czas i na takim miejscu została sklasyfikowana.

W klasyfikacji generalnej PŚ zdecydowanie prowadzi Huefner 385 pkt. Staszulonek awansowała z dziewiątego na ósme miejsce - 147 pkt.