Sport.pl

Były trener Lyonu: Z Barcą nie mamy szans

Bernard Lacombe, były trener Olympique Lyon, a obecnie doradca prezesa klubu Jean-Michela Aulasa twierdzi, że pokonanie Barcelony jest praktycnie niemożliwe, Lyon zmierzy się z hiszpańskim klubem w 1/8 Ligi Mistrzów.
Alonso: Messi może to, czego inni nie mogą »

- To trudne, praktycznie niewykonalne - powiedział Lacombe w wywiadzie. - Mówiłem to już wcześniej i powtórzę jeszcze raz. Barcelona jest w tym momencie najlepszą drużyną Europy. Zarówno jeśli chodzi o kulturę gry jak i skład - dodał. - Guardiola zna drużynę od podszewki, zwraca uwagę na wiele drobnych, czasem niedostrzegalnych szczegółów i pod jego okiem zespół gra świetnie. To "mission impossible"! - ocenił szansę pokonania rywala.

- Ale cóż. Taki jest futbol. Może jeśli szybko odpadniemy ułatwi nam to szansę obrony mistrzostwa Francji? - zakończył z optymizmem.

Lacombe jako zawodnik był jednym z najskuteczniejszych napastników ligi francuskiej. Grając w Lyonie, Saint-Etienne i Bordeaux zdobył 255 goli, co daje mu drugie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Był trzykrotnym mistrzem Francji i dwukrotnym zdobywcą Pucharu tego kraju. W reprezentacji w 38 meczach strzelił 12 goli. Od początku kariery trenerskiej związany jest z Olympique Lyon.

Więcej o: