Sport.pl

Massa: Oszczędzajmy, ale nie na pensjach kierowców

- Kierowca w Formule 1 daje fundamentalny wkład, ale jego wynagrodzenie to tylko minimalny odsetek budżetu drużyny - zapewnia kierowca Ferrari Felipe Massa, który nie zgadza się z propozycjami zmniejszenia pensji dla kierowców.
Ecclestone: Ferrari dostaje dodatkowe pieniądze »

Felipe Massa popiera oszczędności w Formule 1, ale nie chce, aby dotknęły one wynagrodzeń kierowców. Kierowca Ferrari, który zarabia ok. 8 milionów euro rocznie, powiedział to w Sao Paolo w Brazylii podczas charytatywnej aukcji na rzecz UNICEFu. - Kierowca w formule 1 - powiedział Felipe - daje fundamentalny wkład, ale jego wynagrodzenie to tylko minimalny odsetek budżetu drużyny.

Massa nie zaakceptował też propozycji Ecclestone'a wprowadzenia medali, żeby nagrodzić zwycięzców i przyznać tytuł mistrza świata. Poparł tylko propozycję wystawienia trzech bolidów jednej drużyny, jeśli kolejne zespoły wycofają się z rywalizacji w sezonie 2009.

W aukcji charytatywnej - obok Massy - wzięli udział przedstawiciele innych dziedzin sportowych. Wśród nich był między innymi Rogerio Ceni, bramkarz Sao Paolo (drużyny tak bliskiej sercu Massy). Na aukcji zostały wystawione między innymi: koszulka z numerem 10 reprezentacji narodowej Brazylii, w której grał Kaka podczas towarzyskiego meczu z Portugalią i kombinezon Schumachera z zawodów gokartowych we Florianopolis - Powiedział "tak" i poszedłem wziąć go z szafy - opowiada Massa.

Toyota też wycofa się z F1? »

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved. Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/ www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej o: