Sport.pl

Klocek zawieszony przez prokuraturę, koniec funkcji w PZPN

Henryk Klocek ma prokuratorski zakaz działalności w futbolu. Nie będzie więc na razie ani w zarządzie PZPN, ani prezesem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
Henryk Klocek zawieszony »

Wrocławscy prokuratorzy postawili Klockowi siedem zarzutów korupcyjnych. Członek zarządu PZPN miał w sumie przyjąć ponad 50 tys. złotych łapówek w zamian za ustawianie meczów. Zarzuty dotyczą też pomocy przy wręczania pieniędzy sędziom. Wydarzenia dotyczą lat 2003-04 i odnoszą się do spotkań kilku drużyn. Już wcześniej w śledztwie i w sądzie Janusz Kupcewicz, Wiesław Kędzia oraz Ryszard F., pseudonim "Fryjzer", zeznali, że Klocek przyjął pieniądze, dzięki którym miał załatwić przychylność sędziów podczas spotkań Arki Gdynia.

- Potwierdzam, że zarzuty, jakie postawiliśmy zatrzymanemu, dotyczą kilku drużyn, w tym Arki - mówi Edward Zalewski, szef prokuratorów prowadzących śledztwo w aferze korupcyjnej.

Henryk Klocek we wrocławskiej prokuraturze był przesłuchiwany cały czwartek. - Odpowiadał na nasze pytania, ale nie ujawnię, czy przyznał się do zarzutów - zaznacza prokurator Zalewski.

Nieoficjalnie wiadomo, że Klocek nie przyznał się do winy. Jednak po wielu godzinach przesłuchania prokuratorzy nie wystąpili o aresztowanie. Klocek musi wpłacić 70 tys. zł poręczenia majątkowego, ma zakaz opuszczania kraju, a przede wszystkim nie może działać w futbolu. PZPN nie mógł go teraz zawiesić, bo nie ma zapisów w statucie, które by to umożliwiały. Walny zjazd może to zmienić dopiero pod koniec stycznia.

Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
  • Dla kogo Złota Piłka? Dziwne miejsce Roberta Lewandowskiego w rankingu znanego portalu Dla kogo Złota Piłka? Dziwne miejsce Roberta Lewandowskiego w rankingu znanego portalu