20 miejsce Sikory w Hochfilzen

Tomasz Sikora zajął w czwartek 20 miejsce w biegu indywidualnym na 20 km w austriackim Hochfilzen. To jego najgorszy start w tym sezonie. Wygrał Rosjanin Maksim Czudow
TVP przyjechała, bo nie było skoków »

Polak rozpoczął bezbłędnym strzelaniem, następnie jednak popełnił dwa pudła. Wyraźnie lepiej strzelało mu się w czwartek z pozycji leżącej, bo trzecie strzelanie również udało mu się zakończyć bezbłędnie, ale trasę opuszczał już z czterema pudłami na koncie. To jego najgorszy start w sezonie.

Wyścig zakończył z czasem 58:50,3 s - o 2:50,0 s gorszym od czwartkowego zwycięzcy, Maksim Czudow, który miał tylko jedno pudło. Drugie miejsce zajął inny Rosjanin, Iwan Czerezow (dwa niecelne strzały). Trzeci był Szwed Bjorn Ferry (jedno pudło).

Niestety, na świetnym biegu Polaka cieniem położyło się strzelanie. Sikora miał w czwartek drugi czas biegu (50:50,9 s) - lepszy od niego, o 10,1 s, był tylko Czerezow.

Bezbłędnie strzelał Estończyk Roland Lessing, ale słaby bieg pozwolił mu na osiągnięcie jedynie 17. lokaty. Michael Greis był 4., Ole Einar Bjoerndalen 15, a Emil Hengle Svendsen 18.

Inni Polacy nie zaskoczyli. Adam Kwak, mimo tylko jednego pudła, był 51. Łukasz Szczurek, podobnie jak Sikora, nie trafił w cel aż cztery razy i zajął 92. miejsce.