Sport.pl

Załuska odchodzi z Dundee

Łukasz Załuska odrzucił propozycję przedłużenia kontraktu z Dundee United i po tym sezonie będzie mógł odejść z klubu za darmo. - Rozumiem jego decyzję. Ma szansę szansę przejśc do lepszego klubu i zarabiać duże pieniądze - powiedział prezes klubu Craig Levein. 26-letnim bramkarzem jest zainteresowany Celtic Glasgow
Celtic zainteresowany Łukaszem Załuską »

- Zaoferowaliśmy mu najlepsze warunki jakie mogliśmy, ale Łukasz jest zdecydowany zmienić klub - mówi Levein. - Nie mam pojęcia gdzie zamierza grać. To nie nasza sprawa - podkreślił.

Załuska przeszedł do Dundee z Korony Kielce w maju 2007 roku. na początku był zmiennikiem Grzegorza Szamotulskiego, w dodatku doznał kontuzji, która wyeliminowała go z gry. W styczniu tego roku, po odejściu Szamotulskiego do Preston wreszcie zadebiutował w pierwszym składzie i szybko stał się czołowym bramkarzem ligi szkockiej. Zainteresowały się nim mocniejsze kluby, m.in. Celtic Glasgow, w którym broni Artur Boruc.

Po zakończeniu sezonu Załuska będzie wolnym zawodnikiem. - Rozumiem jego decyzję. Ma szansę przejść do mocniejszego klubu i zarabiać duże pieniądze. Chce tylko zapewnić kibiców, że zrobiliśmy wszystko żeby go zatrzymać - powiedział Craig Levein.

Więcej o: