Sport.pl

Polska liga siatkarzy trzecia w Europie - uważa Castellani

Daniel Castellani, argentyński trener siatkarzy Skry Bełchatów i kandydat na trenera kadry, uważa, że nasza liga jest jedną z najsilniejszych w Europie, po włoskiej i rosyjskiej.
Cały wywiad Rafała Steca z Danielem Castellanim

- To samo twierdzą nasi siatkarze, którzy znają rozgrywki we Francji czy w Grecji - mówi Castellani w rozmowie z Rafałem Stecem w poniedziałkowej "Gazecie Sport".

- Ligę na pewno mamy mocniejszą, a jeśli brakuje trochę sukcesów w europejskich pucharach, to także dlatego, że niektóre kraje dochowały się pojedynczych klubów bardzo mocnych, nieoddających poziomu całych rozgrywek. Jeśli Friedrichshafen wygrywa LM, to nie znaczy, że niemiecka siatkówka wspięła się na niesamowity poziom. Zbudowała tylko jedną doświadczoną drużynę, która pracuje nad międzynarodowymi triumfami od kilkunastu lat, u siebie nie mając poważnej konkurencji. Czwarty zespół niemiecki nie miałby żadnych szans z żadnym polskim pierwszoligowcem.

Argentyńczyk, który dwa lata z rzędu sięgał po mistrzostwo kraju, teraz marzy o posadzie selekcjonera polskiej reprezentacji. Wybór zostanie ogłoszony 17 stycznia.