Sport.pl

Janczyk zadebiutował w kadrze a wiosną wróci do Polski

PRZEGLĄD PRASY. - Najprawdopodobniej będę na pół roku wypożyczony do Polski - przyznał w rozmowie z "Polską" debiutant w kadrze Leo Beenhakkera, napastnika CSKA Moskwa Dawid Janczyk - Tutaj mógłbym się obudować i wreszcie grać regularnie.
Reprezentacja łatwo wygrywa sparing w Turcji 3:0 »

Polski napastnik nie jest zadowolony z sezonu, bo właściwie cały miniony rok spędził na ławce rezerwowych albo w ogóle nie mieścił się w meczowej kadrze. Zdecydowanie przegrał rywalizację z Vagnerem Love a trener przestał zupełnie na niego stawiać. - Dla drużyny to był bardzo udany sezon. Zdobyliśmy wicemistrzostwo kraju. Dobra była szczególnie druga rudna w naszym wykonaniu. Praktycznie wszystko wygrywaliśmy. Udanie zaprezentowaliśmy się też w Pucharze UEFA - analizował Janczyk - Ja natomiast prawie nie grałem. Dlatego tak bardzo ucieszyło mnie to powołanie do reprezentacji. Uratowało trochę rok, jak wspomniałem nieudany, w moim wykonaniu.

Janczykiem już teraz interesuje się kilka klubów z polskiej Ekstarklasy. Najprawdopodobniej jednak debiutant z meczu z Alanysporem trafi albo do Polonii Warszawa, albo GKS-u Bełchatów. Sam najchętniej wybrałby drugą opcję. - Zdecydowanie Bełchatów i myślę, że właśnie w GKS-ie zagram wiosną - zakończył.

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek » - reklama

Więcej o: