Prysły marzenia o sukcesie w Lidze Mistrzów

SIATKÓWKA. Porażka 1:3 z holenderskim Martinusem Amstelveen oznacza dla Farmutilu Piła prawdopodobny koniec szans na wyjście z grupy Ligi Mistrzów.

Holenderski zespół z Amstelveen do niedawna był tożsamy z reprezentacją Oranje, prowadzoną przez Avitala Selingera. I w takim składzie w minionym sezonie wyeliminował z Pucharu Europy siatkarki z Kalisza. Teraz, w starciu z Piłą, wystąpił już w składzie zupełnie innym, a z kadrowiczek holenderskich zostały tylko Francien Huurman i Caroline Wensink.

Amstelveen może ma i słabszy skład, ale wciąż się liczy w Europie. Na dodatek Farmutil miał ostatnio kłopoty z wygrywaniem, ale po kilku ostatnich meczach ligowych wydawało się, że się z nimi uporał.

Pierwszego seta Polki przegrały głównie dlatego, że nie potrafiły zaszkodzić Holenderkom agresywną zagrywką. Same atakowały natomiast dość ślamazarnie, co było złym pomysłem przy dobrej obronie Amstelveen. Pilanki miały jeszcze szansę przy 24:23, ale dobra zagrywka Klaudii Kaczorowskiej nie wystarczyła do kontry.

W drugim wydawało się, że jest po sprawie, bo Holenderki prowadziły już 6:1. A jednak Farmutil poprawił grę, wyrównał już przy 9:9 i wygrał partię pewnie i z dość dużą przewagą. Szalenie emocjonujący był trzeci set, w którym Piła obroniła piłkę setową i walczyła z rywalkami na przewagi. Jednak uległa. W kolejnym secie polski zespół wygrywał 16:14, by po fatalnej serii punktów straconych z rzędu przegrać po raz kolejny.

Znów dobrze grał środek, a gorzej skrzydła. I znów brakowało Pile pary w ataku. Zbyt wiele błędów kosztowało porażkę.

DELA Martinus Amstelveen - Farmutil Piła 3:1

Sety: 25:23, 17:25, 28:26, 25:20

AMSTELVEEN: Weisz, Buijs, Huurman, Verweij, Wensink, de Kruijf oraz Schoot (libero), Grotheus, Hoevenaars

FARMUTIL: Sadurek, Kaczorowska, Hendzel, Bednarek, Teixeira, Kosmatka oraz Maj (libero), Szczygielska, Kucharska, Kasprów

W innym meczu naszej grupy Zarieczije Odincowo z Rosji przegrało u siebie z włoskim Sirio Perugia 2:3.