Wisła II Płock - Chrobry Głogów 29:38 (17:17)

W 28. min Piotr Pakulski pokonał Przemysława Pitonia dając Wiśle remis 16:16

W 28. min Piotr Pakulski pokonał Przemysława Pitonia dając Wiśle remis 16:16 (Fot. Tomasz Niesłuchowski / AG)

Miło było popatrzeć, jak młodzi nafciarze walczyli. Ręce same składały się do oklasków, gdy gola za golem zdobywał Piotr Masłowski. Ale nawet jego 14 bramek niewiele pomogło. Gdy nasi zawodnicy opadli z sił, niedawnych wicemistrzów Polski nic nie mogło już zatrzymać
Spotkanie zostało rozegrane w ramach 1/8 finału Pucharu Polski piłkarzy ręcznych. Dzień wcześniej awans do następnej rundy wywalczył pierwszy zespół Wisły, który w Bochni rozgromił Stalprodukt 40:22 (19:12). Najwięcej bramek dla obrońców trofeum zdobyli Artur Niedzielski (10) i Sebastian Rumniak (8).

Rezerwy szanse na awans miały iluzoryczny. Ale dopóki starczało sił, podopieczni Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego dzielnie dotrzymywali kroku Chrobremu. Co prawda przez większą część meczu musieli gonić wynik, jednak były fragmenty naprawdę świetnej gry. Końcowe 5 min pierwszej połowy i 5 min początkowych drugiej, rozgrzały halę Chemika niemal do czerwoności. Cudów w bramce dokonywał Adrian Fiodor, świetnie rzucał Piotr Masłowski. A zaczęło się niewinnie od zaskakującej wrzutki Pawła Krawczyka, po której Damian Piórkowski wepchnął piłkę do siatki obok zaskoczonego Przemysława Pitonia (13:15). Wisła II wyszła na prowadzenie 17:16, a po zmianie stron na 19:18.

Potem jeszcze raz udało się Masłowskiemu doprowadzić do remisu 21:21 i na tym koniec. Bo nie da się wiele ugrać, gdy zaczyna brakować sił. Jednego jednak nafciarzom nie można odmówić. Walczyli do końca i za to zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Wisła II Płock - Chrobry Głogów 29:38 (17:17)

Wisła II: Fiodor, Dudek - Syprzak 2, Pakulski 1, Jędrzejewski 4, Cieślak 2, Rupp, Szczutowski, Krawczyk, Przedpełski, Piórkowski 5, Wuszter, Masłowski 14 (3), Rakowski 1;

Chrobry: Musiał, Pitoń, Zapora - Paluch CZ (z gradacji kar), Żak 12, Świtała, Łucak 5 (2), Szymyślik 1, Jasiński 5, Misiaczyk 5, Achruk 4, Żmurko 5 (3), Wita 1.

Kary: Wisła II - 4 min; Chrobry - 6 min.

Sędziowali Tomasz Głowacki (Leszno) i Mariusz Wołowicz (Ostrów Wlkp).

Widzów ok. 200.

Skomentuj:
Wisła II Płock - Chrobry Głogów 29:38 (17:17)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje