Worek medali z elbląskiego lodowiska

Kolejny świetny występ zaliczyła Anna Olszewska z Art Print podczas Ogólnopolskich Zawodów Klasyfikacyjnych. Olsztyńska zawodniczka zadebiutowała również w Pucharze Polski

Zawody odbyły się w miniony piątek w Elblągu, gdzie rywalizowało aż 16 łyżwiarzy z Olsztyna. Gospodarzy z tamtejszego klubu Orzeł reprezentowało 21 zawodników.

Anna Olszewska zajęła drugie miejsce na 1000 m juniorek, bezkonkurencyjna była natomiast w wyścigu na 500 m. Zwyciężyła także w wieloboju juniorek. Jej siostra bliźniaczka, Hanna, była siódma. - Anna Olszewska umocniła się na pierwszym miejscu w klasyfikacji zawodów i ma aż 17 pkt przewagi nad wiceliderką - informuje Ryszard Stypułkowski, trener Art Print Olsztyn. - Wszystko wskazuje na to, że uda jej się utrzymać pozycję lidera w rankingu, bez względu na wynik ostatnich zawodów, które będą rozgrywane w Białymstoku.

Bardzo dobre wyniki zanotowali również łyżwiarze Orła Elbląg. Marika Surowiec zajęła pierwsze miejsce na 500 m dziewcząt, Weronika Surowiec była natomiast druga. Na 222 m Weronika była pierwsza, a Marika sięgnęła po srebro. Wśród chłopców na 222 m na trzeciej pozycji uplasował się Michael Popov. Junior Sebastian Kłosiński (wygrał także wielobój) był drugi na 1000 m i pierwszy na 500 m.

Dzień później na torze w Elblągu rozegrane zostały zawody Pucharu Polski. Anna Olszewska, dla której był to debiut w zawodach tej rangi, odpadła w biegu ćwierćfinałowym na 1500 m (była piąta). W PP brali również udział Michał Domański i Sebastian Kłosiński z Orła Elbląg. Domański odpadł w ćwierćfinale rywalizacji na 1500 m, Kłosiński dotarł natomiast do półfinału.

Na 500 m było podobnie - Anna Olszewska i Michał Domański z rywalizacją pożegnali się już w ćwierćfinałach, a Sebastian Kłosiński zakończył swój udział na biegu półfinałowym.