Lider okazał się za mocny dla akademików

Dopiero ostatnie minuty meczu II ligi piłki ręcznej pomiędzy Energetykiem Gryfino i AZS UKW Bydgoszcz zdecydowały o porażce naszych szczypiornistów.

Na pojedynek do lidera bydgoszczanie nie jechali w roli faworytów. Po remisowej pierwszej połowie wydawało się jednak, że AZS UKW może pokusić się o niespodziankę. Gospodarze jednak szybko wywalczyli sobie przewagę pięciu bramek. Kiedy wydawało się, że losy meczu są już przesądzone, goście zdołali zniwelować straty i w 56. min było 22:21. Niestety, w samej końcówce więcej sił zachowali piłkarze ręczni Energetyka.

W kolejnym meczu ligowym rywalem naszego zespołu będzie MKS Grudziądz. Wcześniej, bo już w środę akademicy z Bydgoszczy w pojedynku Pucharu Polski podejmą wicemistrza Polski Zagłębie Lubin.

Energetyk - AZS UKW 26:23 (12:12)

Bramki dla AZS UKW: Królik 5, Wójtowicz 5, Wiśniewski 4, Michniewicz 3, Kozłowski 2, Knopik 2, Łukasiewicz 1, Burliński 1.

Inne wyniki: Sambor Tczew - Szczypiorniak Olsztyn 40:28, MKS Grudziądz - AZS Gdańsk 33:28, MMTS II Kwidzyn - Pomezania Malbork 28:28, Gwardia Koszalin - Sokół Gdańsk 29:34.