Tomasz Sikora drugi w sprincie

Tomasz Sikora zajął drugie miejsce w biatlonowym sprincie na 10 km w szwedzkim Oestersund
Tomasz Sikora: Nie czuje się jeszcze spełniony »

Polak stracił 12 sekund do zwycięzcy Norwega Emile Hegle Svendsena. Sikora strzelał rewelacyjnie, spudłował tylko raz, podczas drugiego strzelania. Trzeci na mecie był Simone Fourcade, który stracił do Sikory 16 sekund. Polak po raz kolejny pobiegł rewelacyjnie, po dwóch strzelania prowadził, ale świetnie finiszował Svendsen i to on wygrał.

Dzięki drugiemu miejscu w Oestersund Sikora awansował na drugie miejsce w klasyfikacji biatlonowego Pucharu Świata. Polak ma 83 punkty i do drugiego Niemca Michaela Greisa traci cztery punkty. Liderem jest zwycięzca z soboty Norweg Svendsen (108 punktów).

W sprincie wystąpiła jeszcze dwójka Polaków, ale zajęła odległe pozycje: 61. był Adam Kwak ze stratą 2.07,0 (1 runda karna), a 86. był Łukasz Szczurek - 2.57,9 (2). Obaj nie zdołali się zakwalifikować do niedzielnego biegu na dochodzenie na dystansie 12,7 km.

W środę Sikora zajął w inauguracyjnych zawodach sezonu biatlonowego 12. miejsce. Polak biegł na 20 km rewelacyjnie, miał najlepszy czas w stawce aż 120 zawodników. Ale aż czterokrotnie pudłował i stracił szansę na zwycięstwo. Po biegu Polak przyznawał, że na strzelnicy brakuje mu jeszcze automatyzmu, bo przed sezonem startował tylko w zawodach biegowych. W sobotę strzelał jednak o niebo lepiej i dało mu to podium.

W niedzielę Sikora wystartuje w biegu pościgowym.