Puchar UEFA: CSKA grało dla Lecha

CSKA Moskwa pokonało na wyjeździe Nancy 4:3, dzięki czemu Lech - jeśli wygra z Feyenoordem - ma duże szanse na awans do 1/16 Pucharu UEFA. Miejsce tam zapewniło sobie w czwartek sześć drużyn: Wolfsburg, Braga, Hamburg, Aston Villa, Valencia i Ajax.

Puchar UEFA: Ósemka już awansowała ?

Grupa E:

VfL Wolfsburg - FC Portsmouth 3:2 ?

Wolfsburg wygrał i objął prowadzenie w grupie, w 1/16 na pewno zabraknie Portsmouth. Anglicy bardzo chcieli przedłużyć szanse na awans, po bramce Mvuemby objęli nawet prowadzenie, ale gol Misimovica pozbawił ich złudzeń. Jacek Krzynówek oglądał mecz z ławki rezerwowych.

SC Heerenveen - SC Braga 1:2 ?

Sporting Braga zapewnił sobie co najmniej trzecie miejsce w grupie i awans. Łatwo nie było, bo to Holendrzy objęli prowadzenie, ale goście odpowiedzieli golami Rentiery i Aguiara.

grupa F

Slavia Praga - Hamburger SV 0:2 ?

W grupie F już prawie wszystko jasne. Dzięki zwycięstwu ze Slavią Hamburg jest pewny awansu, a może nawet wygrać grupę. W ostatnim spotkaniu gra z Aston Villą.

Aston Villa - MSK Żylina 1:2 ?

Niespodziewane zwycięstwo Żyliny, które jednak nic daje słowackiej drużynie. Aston Villa wciąż ma szanse na awans wygranie grupy F.

grupa G

FC Valencia - Club Bruges 1:1 ?

Belgowie prowadzili z Valencią od 19. minuty i gdyby utrzymali ten wynik byliby w 1/16 finału. W 60. minucie Żigić zdobył bramkę dla gospodarzy i to oni cieszą się z awansu. Brugia w ostatniej kolejce nie może dać się pokonać Kopenhadze.

FC Kopenhaga - Rosenborg Trondheim 1:1 ?

W meczu dwóch skandynawskich drużyn remis, który eliminuje Rosenborg z dalszej rywalizacji. Kopenhaga poszuka swojej szansy w meczu z Brugią.

grupa H

Lech Poznań - Deportivo La Coruna 1:1 ?

To Lech był lepszy w tym spotkaniu, ale nie wykorzystał szansy na wygraną. Wciąż ma jednak duże szanse na występ w 1/16.

AS Nancy - CSKA Moskwa 3:4 ?

Dramatyczny mecz w Nancy, zakończony wynikiem, z którego najbardziej cieszy się... Lech. Gdyby gospodarze wygrali z CSKA byliby już poza zasięgiem poznaniaków, remis bardzo ograniczyłby szanse ich dogonienia (Nancy miałoby 5 punktów i dużo lepszy stosunek bramek). Po wygranej CSKA, Lech musi wygrać z Feyenoordem i liczyć, że w meczu Deportivo - Nancy nie padnie remis. Nawet jednak w tym przypadku Lech ma szansę na awans do 1/16.