Puchar UEFA: CSKA, Milan i St. Etienne już awansowały

Faza grupowa Pucharu UEFA zbliża się do decydujących rozstrzygnięć. Pierwsi do następnej rundy awansowali piłkarze CSKA Moskwa, którzy wygrali z Lechem Poznań 2:1. W 1/16 są już też piłkarze St. Etienne i Milanu.

CSKA - Lech - relacja Z czuba ?

Grupa A

FC Schalke 04 - Manchester City 0:2  ?

Cenna wygrana Manchesteru, który dzięki zwycięstwu awansował na pierwsze miejsce w Grupie A i jest bardzo bliski awansu. Schalke zajmuje drugie miejsce, ale również ma szanse na awans do 1/16 finału.

Paris St. Germain - Racing Santander 2:2  ?

Obu drużynom bardzo zależało na wygranej, ale po remisie 2:2 muszą szukać punktów w następnych meczach. PSG prowadziło już 2:0, jednak Racing zdołał wyrównać.

Grupa B

Galatasaray Stambuł - Metalist Charków 0:1  ?

Niespodzianka w Stambule, ale Galatasaray wciąż liderem Grupy B. W barwach Metalista 90 minut zagrał Seweryn Gancarczyk.

Olympiakos Pireus - Benfica Lizbona 5:1 ?

Olympiakos zdemolował Benficę, niestety bez udziału Michała Żewłakowa. Polak z ławki przyglądał się jak jego koledzy pakują rywalom pięć bramek, odnosząc pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej.

Grupa C

Sampdoria Genua - VfB Stuttgart 1:1  ?

Remis w gorszej sytuacji stawia Stuttgart, który podobnie jak Sampdoria ma 4 punkty, ale już tylko jeden mecz do rozegrania (ze Standardem).

Partizan Belgrad - Standard Liege 0:1  ?

Drugie ważne zwycięstwo Belgów. Z sześcioma punktami sa liderami grupy i do awansu wystarczy im remis w jednym z dwóch ostatnich meczów. Partizan stracił szanse na grę w 1/16.

Grupa D

NEC Nijmegen - Tottenham Hotspur 0:1  ?

Siódme zwycięstwo Tottenhamu pod wodzą Harry'ego Redknappa, pozwalające realnie myśleć o kolejnej rundzie. Zwycięską bramkę zdobył O'Hara w 14. minucie. W zespole NEC pierwsze 45 minut zagrał Arkadiusz Radomski.

Dinamo Zagrzeb - Spartak Moskwa 0:1 ?

Dinamo skomplikowało swoją sytuację, natomiast Spartak awansował na trzecie miejsce w Grupie. Jeśli rosyjski zespół pokona w następnej kolejce NEC, znajdzie się w kolejnej fazie.

Grupa E

FC Portsmouth - AC Milan 2:2  ?

Milan był w wielkich tarapatach, przegrywał już 0:2. Bramki Ronaldinho i Inzaghiego dały "rossonerim" punkt i awans do 1/16.

SC Braga - VfL Wolfsburg (2:3)  ?

Jacek Krzynówek wszedł na ostatnie 13 minut, w których Wolfsburg strzelił dwa gole i wygrał to dramatyczne spotkanie. Z sześcioma punktami zajmuje drugie miejsce w grupie i jest na dobrej drodze do awansu.

Grupa F

MSK Żylina - Slavia Praga 0:0 ?

Remis w meczu dwóch najsłabszych drużyn Grupy F. Obie mają teoretyczne szanse na awans, jednak wyjście z grupy którejkolwiek z nich byłoby niespodzianką.

Hamburger SV - Ajax Amsterdam 0:1  ?

Bramka Leonardo zwiększyła szanse Ajaxu na awansu, tym bardziej, że w ostatnim meczu Holendrzy podejmują słabą Slavię. Hamburg o awans powalczy w meczach ze Slavią i Aston Villą.

Grupa G

Club Bruges - AS St. Etienne 1:1  ?

Remis St. Etienne i Francuzi są już w 1/16. Brugia zremisowała drugi mecz z rzędu, a w kolejnym spotkaniu o punkty będzie jeszcze trudniej bo Belgowie grają z Valencią.

Rosenborg Trondheim - FC Valencia 0:4  ?

Efektowna wygrana Valencii, która trzy bramki zdobyła w ostatnim kwadransie. Rosenborg z jednym punktem zamyka tabelę, Valencia jest druga.

Grupa H

CSKA Moskwa - Lech Poznań 2:1 ?

Heroiczna pogoń po golu Stilicia nie wystarczyła Lechowi do remisu. CSKA (Dawid Janczyk oglądał mecz z ławki) wygrało trzeci mecz z rzędu i jest pewne awansu do kolejnej rundy.

Deportivo La Coruna - Feyenoord Rotterdam 3:0 ?

Trzy punkty dla Deportivo oznaczają, że za tydzień w Poznaniu Lech musi z Hiszpanami wygrać. Feyenoord (Michał Janota poza kadrą) już się nie liczy w walce o awans, w swoim ostatnim spotkaniu, za trzy tygodnie zagra u siebie z Lechem.