Sport.pl

Kubica poza finałem gali bowlingu. Ból był silniejszy

Ból prawego ramienia uniemożliwił Robertowi Kubicy występ w finale turnieju gry w kręgle Oltremare Championship. - Ramię zaczęło mnie boleć i nie mogłem bardziej go naciągać - powiedział Kubica w ?La Gazzetta dello Sport?.
Kubica gwiazdą bowlingu w Neapolu »

W piątek Kubica zakończył turniej z 1330 punktami zdobytymi w sześciu rozgrywkach. To rezultat, który gwarantował mu udział w finale, w gronie 24 najlepszych zawodników. Niestety Polak wycofał się z Oltremare Championship. Decyzja była spowodowana problemami z prawym ramieniem. Polski kierowca BMW skarżył się na ogromny ból, który nie pozwolił mu wejść do finału neapolitańsklich zawodów. Udało mu się jednak znaleźć wśród 48 najlepszych zawodników w 16. etapie europejskiej rozgrywki ETBF - Oltremare Championship.

- Grałem dobrze aż do piątku, później ramię zaczęło mnie boleć i nie mogłem bardziej go naciągać - powiedział Kubica, który ma na prawym ramieniu długą bliznę. To pozostałość po okropnym wypadku w GP Kanady w 2007 roku - pisze "La Gazzetta dello Sport". [Faktycznie Kubica odniósł ranę w wypadku kilka lat przed Kanadą, jechał wtedy jako pasażer, natomiast po pamiętnym uderzeniu w bandę w Montrealu kierowca BMW Sauber wyszedł bez szwanku - Sport.pl].

- Bowling i poker to moje pasje, które są dalekie od torów wyścigowych - mówił Kubica, któremu w Neapolu towarzyszyła narzeczona Edyta. W przeszłości Kubica zmierzył się w grze w kręgle także z innymi kierowcami: - 6 lat temu grałem z Lewisem Hamiltonem, kiedy byliśmy w F3. Wiem też, że Rubens Baricchello jest pasjonatem bowlingu, podobno Michael Schumacher ma też dwa tory do gry w kręgle w swoim domu. Szkoda, że nie grałem nigdy z Alonso. Fernando nie przyjmuje moich zaproszeń, ponieważ wie, że może przegrać - żartował Polak.

Skąd blizna na ramieniu Kubicy?

"Kubica podpisał w 2003 r. kontrakt z Prema Powerteam, zespołem startującym w F3 Euro Series (Formuła 3), ale przed rozpoczęciem sezonu miał, jako pasażer, wypadek samochodowy. Doznał niezwykle groźnego złamania ręki, które zdaniem lekarzy miało zakończyć jego karierę kierowcy wyścigowego - przeczytaj sylwetkę Roberta Kubicy na Sport.pl »

O Kubicy i Formule 1 na blogach Sport.pl:

Blizna Kubicy, 18 śrub i kręgle - blog Bartosza Raja »

"La Gazzetta dello Sport" o Formule 1:

Michael Schumacher, Valentino Rossi i Sebastian Loeb osiągnęli w swoich sportach wszystko, co mogli. Przed kolejnym sezonem wielcy mistrzowie próbowali sił w nowych konkurencjach - Schumi testował motor Hondy przed mistrzostwami Superbike, a Rossi i Loeb jeździli bolidami F1. Czy gdyby zmienili dyscyplinę, odnieśliby sukces? - pisze "La Gazzetta dello Sport" »

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved. Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej o: