Siatkówka: Gedania w impasie

Siatkarki Gedanii Żukowo po porażce 2:3 z Pronarem Zeto Astwa AZS Białystok pozostają jedynym zespołem PlusLigi Kobiet, który nie odniósł zwycięstwa w tym sezonie.

Trudno wytłumaczyć co stało się w dwóch pierwszych setach, które w obu przypadkach - mimo wyraźnej przewagi gospodyń - padły łupem Pronaru. W inauguracyjnym secie gedanistki prowadziły od samego początku, po pierwszej przerwie technicznej 16:12, chwilę później 19:16. Jednak od tego momentu nie zdobyły już nawet punktu i przegrały końcówkę seta 0:9! Drugi set i niemal ten sam scenariusz. Kiedy w trzecim secie gospodynie przy prowadzeniu 19:16 znów wpadły w "czarną dziurę" (cztery kolejno przegrane akcje) wydawało się, że koszmar powraca. Tym razem gedanistki pokazały charakter. Wygrywając tą część gry 25:23 pozostały w meczu, a po kilkunastu minutach doprowadziły do remisu 2:2 i tie-breaka. Decydujący set był jedynym, w którym to Pronar prowadził od samego początku.

Gedania Żukowo - Pronar Białystok 2:3. Sety: 19:25, 26:28, 25:23, 25:22, 23:25. Gedania : Sawoczkina, Skowrońska, Tokarska, Wellna, Kaliszuk, Ziemcowa, Durajczyk (libero) oraz Nuszel, Szpak.

Pozostałe wyniki 5. kolejki PlusLigi Kobiet: Calisia - Gwardia Wrocław 3:0, MKS Dąbrowa Górnicza - Muszynianka 0:3, Centrostal Bydgoszcz - Stal Mielec 3:0, Aluprof Bielsko Biała - Farmutil Piła 3:1.