Sport.pl

Mourinho ma problemy z obroną: Burdisso, czy Materazzi na Juventus?

Argentyńczyk Walter Samuel jest pewniakiem, ale kto jeszcze zagra na środku obrony Interu w hitowym meczu z Juventusem? Mourinho nie może skorzystać z pauzującego Cordoby, zostają mu więc Marco Materazzi i Nicolasa Burdisso, który ostatnio popełnił kompromitujące błędy.
Figo: Inter wygra. Jak zawsze u siebie »

Dyskwalifikacja Cordoby narzuciła zmianę na środku obrony. Nietykalny jest Walter Samuel, a o miejsce obok niego rywalizują Burdisso i Materazzi.

Tego drugiego Mourinho mógł obserwować przez cały tydzień. Piłkarz jest świeży, wypoczęty, pełen zapału do gry, podczas gdy Burdisso (podobnie jak Javier Zanetti) był w Szkocji z reprezentacją Argentyny.

Dotychczas portugalski trener częściej stawiał na Burdisso - w Palermo jednak odesłał go na ławkę, po tym jak w meczu Ligi Mistrzów z Anorthosisem popełniał kompromitujące błędy. Za Argentyńczykiem przemawia fakt, że jest prawonożny. Razem z lewonożnym Samuelem stworzyłby udany duet. Z drugiej strony, Materazzi jest bardziej doświadczony.

Materazzi i Burdisso mają zupełnie inne atuty. Materazzi świetnie gra głową i pewniej lepiej radziłby sobie z Amaurim. Napastnik Juventusu doskonale radzi sobie w powietrzu, co pokazał chociażby w meczu z Genoą.

Kto jednak mógłby powstrzymać Del Piero? Oczywiście Burdisso, którego atutem jest szybkość. Mourinho czeka więc bardzo trudny wybór.

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved. Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej o: