Porażka szczypiornistów MMTS Kwidzyn

W rozegranym awansem meczu 12. kolejki ekstraklasy piłkarzy ręcznych MMTS Kwidzyn przegrał w Olsztynie z tamtejszym Travelandem 24:28.

To kolejny nieudany mecz zespołu z Kwidzyna, któremu w tym sezonie wyraźnie nie wiedzie się w rozgrywkach ligowych. Największy udział w zwycięstwie gospodarzy miała trójka byłych zawodników... MMTS: Piotr Frelek i Marek Boneczko rzucili łącznie rzucili aż 15 bramek, a w bramce świetnie spisywał się Adam Wolański. Przełomowym momentem spotkania był drugi kwadrans pierwszej połowy, kiedy olsztynianie zbudowali pięciobramkową przewagę. Po przerwie urosła ona nawet do 10 goli (26:16 w 45. min), a goście dopiero w końcówce, wykorzystując rozluźnienie w zespole Travelandu, zmniejszyli straty do 4 bramek.

Prosto z Olsztyna ekipa MMTS udała się w 1200-kilometrową podróż do Serbii, gdzie w sobotę zmierzy się w rewanżowym meczu Challenge Cup z Proleterem Zrenjanin.

Traveland Olsztyn - MMTS Kwidzyn 28:24 (15:10). MMTS: Gawlik, Suchowicz - Czertowicz 6, Witaszak 4, Marhun 4, Orzechowski 3, Mroczkowski 2, Markuszewski 2, Adamuszek 1, Peret 1, Seroka 1, Kawczyński 0, Cieślak 0, Rombel 0.