Marioss wygrał na wyjeździe

FUTSAL. Piłkarze Mariossa Gazownika Wawelno pokonali po zaciętym spotkaniu Rekord Bielsko-Biała 5:3 i awansowali na ósme miejsce w tabeli II ligi.

Sytuacja podczas spotkania w Bielsku-Białej zmieniała się jak w kalejdoskopie. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, choć delikatną przewagę mieli gospodarze i to oni prowadzili 1:0, a później 2:1. Na szczęście tuż przed przerwą wyrównał Tomasz Wróblewski, co sprawiło, że przyjezdni uwierzyli w korzystny wynik. Druga część meczu pokazała, że to nasz zespół bardziej zasługuje na zwycięstwo. Co prawda Rekord znów wyszedł na prowadzenie 3:2, jednak później nie zdobył już żadnej bramki, tracąc trzy, i ostatecznie przegrał 3:5. - Mecz był bardzo wyrównany, ale uważam, że zasłużyliśmy na zwycięstwo. Momentami gra była brutalna, jednak sędziowie na taką pozwolili - komentował menedżer Mariossa Jarosław Stelmachowicz.

Mimo że w składzie z Wawelna jest cała grupa zawodników młodych, to właśnie doświadczeni piłkarze poprowadzili zespół do zwycięstwa. Trzy bramki na swoim koncie zapisał Mateusz Mika, po jednym trafieniu dorzucili Dariusz Lubczyński i Wróblewski.

Rekord Bielsko-Biała - Marioss Gazownik Wawelno 3:5 (2:2)

Bramki: Szymański, Gad, Marek - Mika (trzy), Wróblewski, Lubczyński