Ręczni wygrali na wyjeździe

Po zaciętej walce zawodnicy z Bydgoszczy pokonali 33:27 ?Szczypiorniaka" Olsztyn

AZS UKW zgodnie z planem rozpoczęło z animuszem i po kilku minutach prowadzili już 4:1. Nieoczekiwanie wtedy zaczęły się jednak problemy, bo gospodarze uspokoili i uporządkowali swoją grę. Zaskoczeni takim obrotem wydarzeń goście stracili przewagę, na początku drugiej połowy przegrywali nawet 18:20. Później jednak, już po raz kolejny w tym sezonie, AZS UKW poderwał do walki Karol Królik. Poza nim skutecznością imponował także Mariusz Łukasiewicz. Obaj zdobyli dwie trzecie bramek wywalczonych przez całą drużynę. W końcówce na bydgoszczan nie było już mocnych. - Ten był niezwykle wyrównany i mówiąc szczerze byliśmy tym trochę zaskoczeni. Nasze doświadczenie pomogło nam jednak w decydujących momentach tego meczu - uważa Marek Jasnoch. KU AZS UKW Bydgoszcz wciąż jest liderem drugoligowych rozgrywek.

AZS/UWM Olsztyn - AZS/UKW Bydgoszcz 27:33 (16:16)

KU AZS/UKW Bydgoszcz: Królik 12, Łukasiewicz 10, Burliński 4, Kozłowski 3, Jaworski 2, Jasnoch 1, Czerwiński 1

Pozostałe wyniki: Sambor Tczew - Sokół Gdańsk 25:31, MKS Grudziądz - MMTS II Kwidzyn 29:29, Energetyk Gryfino - Pomezania Malbork 34:29, Gwardia Koszalin - AZS Gdańsk 32:24