Zwycięstwa Znicza i Dolcanu w I lidze

Znicz Pruszków pokonał Tura Turek na zakończenie rundy jesiennej w I lidze i ma już tylko pięć punktów straty do lidera tabeli. Wygrał również Dolcan Ząbki i wydostał się ze strefy spadkowej.
W Pruszkowie zakończyła się imponująca seria Tura - dziewięciu meczów bez porażki. - Moi zawodnicy myślami byli już chyba na urlopie, o jedną kolejkę za wcześnie - stwierdził po meczu trener gości Przemysław Cecherz. Rzeczywiście, po wyrównanym początku piłkarze z Turka łatwo dali się zdominować kombinacyjnie grającym gospodarzom. Pierwszą dogodną sytuację zmarnował Tomasz Feliksiak, którego strzał głową z ósmej minuty był minimalnie niecelny. Doświadczony napastnik zrehabilitował się kwadrans później, kiedy wyłożył piłkę Adrianowi Paluchowskiemu. Najskuteczniejszy strzelec Znicza nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Zespół Dariusza Kubickiego poszedł za ciosem i w 37. minucie było już 2:0. Bramkę zdobył Mikołaj Rybaczuk po dośrodkowaniu Emanuela Ekwueme z rzutu rożnego. Od tego momentu Znicz nie forsował tempa, nie pozwalając jednocześnie gościom na stworzenie poważniejszego zagrożenia pod własną bramką. - Przy stanie 2:0 mecz się praktycznie zakończył - skomentował po spotkaniu Dariusz Kubicki.

Mecz z Turem rozegrany był w ramach drugiej kolejki rundy rewanżowej. Co ciekawe, w Turku także padł wynik 2:0 dla Znicza, a bramki strzelili... Paluchowski i Rybaczuk.

Dolcan Ząbki, po raz ostatni grający jako gospodarz w Nowym Dworze, odniósł cenne zwycięstwo na Flotą Świnoujście. Sytuacja obu drużyn przed tym spotkaniem była krańcowo odmienna. Flota zajmowała piąte miejsce w tabeli, Dolcan był drugi od końca. Na boisku nie było jednak widać dużej różnicy.

W pierwszej połowie lekką przewagę miała Flota, ale gola zdobyli gospodarze. W 45. minucie sędzia ukarał czerwoną kartką Krzysztofa Hrymowicza za brutalny faul w polu karnym, a "jedenastkę" wykorzystał Marcin Stańczyk. W drugiej połowie Flota zbyt późno przystąpiła do zdecydowanego ataku. Gol na 2:0 strzelony przez rezerwowego Sergiusza Wiechowskiego odebrał im nadzieję na jakikolwiek korzystny wynik.

Po wygranej Dolcan awansował na 13. lokatę i z optymizmem może oczekiwać wiosny, kiedy w końcu będzie mógł grać na własnym obiekcie w Ząbkach.

Dolcan Ząbki - Flota Świnoujście 2:0 (1:0): Stańczyk (45., karny), Wiechowski (89.). Dolcan: Humerski Ż - Gabrusewicz, Stawicki Ż, Jędrzejczyk, Warakomski (55. Korkuć), Kosiorowski, Papierz, Stańczyk (90. Dadacz), Grzelak, Trochim (68. Wiechowski), Tataj. Flota: Gołębiewski - Fechner, Hrymowicz CZ, Benevente, Rygielski, Polak, Niewiada, Skwara Ż, Krajanowski (46. Chrzanowski), Magdziński Ż (56. Protasewicz), Dziuba.

Widzów: 50.

Znicz Pruszków - Tur Turek 2:0 (2:0): Paluchowski (24.), Mikołaj Rybaczuk (31.). Znicz: Bieniek - Aleksa, Kokosiński, Kowalski, Januszewski - Florian (79. Maciej Rybaczuk), Osoliński, Ekwueme, Mikołaj Rybaczuk Ż (84. Kaczmarek), Paluchowski (89. Wocial), Feliksiak. Tur: Janicki - Grabowski (46. Różycki Ż), Madera Ż, Kiczyński, Olszewski, Hyży, Derbich, Cichos (73. Witczak Ż), Adamski (46. Bieniek), Pruchnik Ż, Imeh.

Widzów: 2 tys.

Pozostałe wyniki 19. kolejki: Górnik Łęczna - Korona Kielce, Widzew Łódź - Motor Lublin 1:0, GKP Gorzów Wlkp. - KGHM Zagłębie Lubin 2:2, Stal Stalowa Wola - Warta Poznań 0:0, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole 2:0, GKS Jastrzębie - Wisła Płock 0:2, GKS Katowice - Kmita Zabierzów 2:2.