Sport w skrócie

PIŁKA RĘCZNA

II liga piłkarzy ręcznych: Pechowa kolejka

Nasze siódemki - Energetyk i Gwardia - grały w sobotę na wyjeździe, ale przeciwników mieli "do ogrania". Niestety, oba zespoły doznały wysokich, niespodziewanych porażek.

MMTS II Kwidzyn - Energetyk Gryfino 37:26 (19:14). Energetyk: Fornal, Szot - Galus 10, Matoszko 4, Stanisławek 3, Tołyż 2, Palto 2, Krzyżanowski 2 Adamczewski 1, Wojciechowski 1, Podfigurny 1.

Pomezania Malbork - Gwardia Koszalin 36:28 (19:15). Gwardia: Bugaj, Marcisz - Koszykowski 8, Stasiuk 6, Marzec 5, Kiciński 3, Goerig 3, Gibalski 2, Stankiewicz 1, Dziadyk 0, Jakutowicz 0, Nowicki 0, Paszkowski 0.

Inne wyniki: MKS - Sambor 29:30, AZS B. - Sokół 38:34.

SIATKÓWKA

II liga siatkarek: Nadal bez wygranej

SMS Police - Czarni Słupsk 2:3. SMS: Kluza, Popieliska, Otmianowska, Warzecha E, Warzecha A., Grejman oraz Matul (libero) - Barczewska, Leszek.

II liga mężczyzn: Stracili fotel

Szczecinianie jechali do Zielonej Góry po piąte zwycięstwo w rozgrywkach, a doznali drugiej porażki. Gospodarze nadal mają patent na nasz zespół. W ostatnich latach często wygrywali. Tym razem 3:0 (25:20, 25:15, 25:21).

KOSZYKÓWKA

II liga mężczyzn: Bez kłopotów u siebie...

AZS Radex Szczecin wyraźnie ograł akademików z Poznania. Wygrana mogła być efektowniejsza, ale trener Zbigniew Majcherek często rotował w składzie, co chwilami wybijało z rytmu jego zawodników. Kontuzji stawu skokowego lewej nogi doznał w pierwszej kwarcie Andrzej Karaś.

AZS Radex Szczecin - AZS Poznań 85:68. Kwarty: 15:17, 26:15, 26:15, 18:21. Radex: Biela 21, Pytyś 19, Maciej Majcherek 15, Sudowski 15, Łukomski 8, Podgalski 5, Karaś 3, Michalski 1, Michał Majcherek 0, Kwietniewski 0, Wochna 0.

... i na wyjeździe

Wzmocniona Kamilem Piechuckim i Hubertem Mazurem Spójnia nie miała kłopotów w Rybniku. Jedynie w pierwszej kwarcie gospodarze grali na dobrym procencie skuteczności, a później większa siła stargardzian przesądziła o wygranej.

MMKS Rybnik - Spójnia Stargard 62:97. Kwarty: 21:24, 16:23, 13:29, 12:21. Spójnia: Grzegorzewski 17, Mazur 14, Zarzeczny 13, Trypuć 10, Molenda 10, Soczewski 10, Piechucki 6, Koszuta 6, Terlikowski 5, Bodych 2, Grudziński 2, Koziorowicz 2.

Inne wyniki 6. kolejki: Pogoń - SMS 98:54, Siechnice - Open Basket 66:80.

PIŁKA NOŻNA

III liga bałtycka: Błękitni gonią

Astra pokonała u siebie lidera z Gdyni, a Błękitni wygrali z Darzborem. Na kolejkę przed końcem rundy jesiennej - strata stargardzian jest minimalna, a za tydzień mecz liderów w Gdyni.

14. kolejka: Astra - Bałtyk 2:1, Błękitni - Darzbór 2:0, Zatoka - Sława 0:0, Olimpia - Dąb 0:3, Orkan - Cartusia 1:1, Gryf - Rega 2:3, Kaszubia - Bytovia, Orlęta - Rodło.