Piąta z rzędu porażka Basketu

- Ten mecz przegraliśmy w drugiej kwarcie - podsumował spotkanie z Górnikiem Wałbrzych trener koszykarzy Basketu Kwidzyn Adam Prabucki.

Kwidzynianie mieli dobry początek, prowadzili 5:0, ale gospodarze szybko wrócili do gry. Do połowy drugiej kwarty mecz był wyrównany. Potem Górnik uciekł Basketowi. - W decydującej drugiej kwarcie zabrakło nam takiego Kamila Chanasa - chwalił rzucającego Górnika trener Prabucki. Chanas najpierw trafiał za dwa punkty, a na koniec kwarty dobił rywali dwiema trójkami. Górnik wyszedł wówczas na siedmiopunktowe prowadzenie, które kontrolował do końca. Wynik mógł być dla kwidzynian znacznie wyższy, gdyby gracze Basketu lepiej wykonywali rzuty wolne - 11/24. Z drugiej strony Górnik nie był w tym dużo lepszy - 17/32.

Kwarty: 20:26, 26:13, 16:12, 14:16.

Górnik: Barro 13, Waczyński 11 (2), Stefański 11, Zabłocki 8 (1), Glapiński 4 oraz Chanas 15 (3), Argrett 9, Greene 5 (1), Raczyński 0.

Basket: Garner 20 (4), Dixon 10, Weeden 9 (2), Malczyk 4, Tica 3 oraz Kuebler 10 (2), Puncewicz 5 (1), Mielnik 4 (1), Lubeck 2, Potulski 0.