Czarni na fotelu lidera

W meczu na szczycie zespół Armatu Kozienice nie sprostał liderowi rozgrywek, przegrywając w czterech setach. Komplet punktów zainkasowali siatkarze Czarnych Radom oraz zawodniczki Politechniki Radomskiej.

Kozieniczanie rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 4:0. Od stanu 23:22 dla naszego zespołu ,,punktowali'' już tylko gospodarze, wygrywając tego seta, a następnie całe spotkanie.

- Pojedynek miał wyrównany przebieg, szkoda pierwszego seta, który był już praktycznie wygrany. Musimy liczyć na rewanż w Kozienicach - mówił po meczu w stolicy Marcin Zmitrowicz, trener Kozienic.

Tymczasem siatkarze Czarnych Radom bez większych problemów rozprawili się z rezerwami Resovii. - Mimo że rywal przystąpił do spotkania wzmocniony kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu Resovii, nie miało to większego wpływu na wynik konfrontacji - oznajmił trener Czarnych Jacek Skrok.

Gospodarze jedynie w trzeciej partii postraszyli radomian, prowadząc nawet 16:12. Jednak błędy Resovii w końcowych fragmentach i niezła dyspozycja Czarnych we wszystkich elementach gry spowodowały, że goście zdobyli w stolicy Podkarpacia komplet punktów.

Wyniki:

Grupa III. AZS AWF Warszawa - AZS Politechnika Radomska 1:3 (25:22, 15:25, 14:25, 18:25).

AZS: Nadziałek, Januszewska, Pasieczna, Kucharska, Dobosz Majkusiak, Sokołowska (libero), Tracz, Gnyś.

Pozostałe wyniki 6. kolejki: Legionovia Legionowo - Start Łódź 3:0, Tomasovia Tomaszów - AZS PTPS Białystok 3:0, Nike Ostrołęka - Jedynka Aleksandrów Łódzki 0:3, Start Łódź - Sparta Warszawa 1:3.

Grupa III. MOS Wola Warszawa - KKS Armat Kozienice 3:1 (25:23, 25:20, 22:25, 25:21).

Armat: Milewski, Rodakowski, Pietralski, Jeziorowski, Grzelczak, Budziński, Kowal (libero), Kurzdym, Czekaj, Otwinowski, Budzyński.

Pozostałe wyniki 6. kolejki: Wilga Garwolin - AZS UWM II Olsztyn 1:3, Pekpol Ostrołęka - Legia Warszawa 3:1, Ślepsk Augustów - Ósemka Siedlce 3:1, Czarni Pruszcz Gdański - Stoczniowiec Gdańsk 2:3

Grupa IV. Resovia II Rzeszów - RCS Czarni Radom 0:3 (22:25, 21:25, 18:25).

Czarni: Doliński, Słomka, Fryszkowski, Bucki, G. Szumielewicz, Staniec, Biliński (libero), Kleczaj, Obremski, Amanowicz

Pozostałe wyniki 6. kolejki: Karpaty Krosno - Politechnika Krakowska 3:0, Rafako Racibórz - Fart Kielce 0:3, Błękitni Ropczyce - Hejnał Kęty - mecz zakończył się po zamknięciu tego wydania "Gazety". Pauza: Volley Rybnik.