Liga Mistrzów: Chelsea rozbita, Inter blisko kompromitacji

Roma rozbiła Chelsea 3:1, a Anorthosis Famagusta bez Łukasza Sosina zremisował z Interem 3:3. Barcelona i Sporting Lizbona awansowały do 1/8 finału.

Czwarta kolejka Ligi Mistrzów odsłona wtorkowa - relacja Z czuba ?

Bramki z czwartej kolejki obejrzysz na Z Czuba.tv ?

Jak grał Inter? Zobacz kuriozalne błędy Włochów w obronie >

Grupa A

Roma - Chelsea 3:1 ?

AS Roma, po niespodziewanym zwycięstwie nad Chelsea, pozostała w grze o awans. Mimo porażki, na czele grupy LM pozostała jednak Chelsea. Londyńczycy kończyli wyjazdowe spotkanie w dziesiątkę, bo dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną zobaczył Deco.

Cluj - Bordeaux 1:2 ?

Debiutujący w Lidze Mistrzów piłkarze rumuńskiego Cluj nie sprostali na własnym boisku Bordeaux. Mecz zaś rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Dzięki zwycięstwu wicemistrzowie Francji mają już tylko punkt straty do prowadzących w tabeli: Chelsea i Romy, a tym samym realne szanse na awans. Mimo przegranej także piłkarze z Rumunii ciągle liczą się w walce o wyjście z grupy.

Grupa B

Werder - Panathinaikos 0:3 ?

Werder poległ u siebie z Panathinaikosem. Grecy, by myśleć o awansie musieli to spotkanie wygrać. Trzy bramki strzelone w drugiej części spotkania dały piłkarzom z Aten pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów.

Anorthosis - Inter 3:3 ?

Inter jechał na Cypr niczym na wczasy. Miało być łatwo, lekko i przyjemnie, a skończyło się kompromitującą... choć mogło upokorzeniem. Jeszcze dziesięć minut przed zakończeniem spotkania prowadzili bowiem koledzy Łukasza Sosina (mecz oglądał z ławki), jednak w 81 minucie resztki honoru piłkarzy z Mediolanu uratował Julio Cruz.

Grupa C

Sporting - Szachtar 1:0 ?

Wygrywając z Szachtarem piłkarze Sportingu zapewnili sobie awans do następnej rundy. Cieszyć się z dalszej gry mogą również piłkarze Barcelonie. Z kolei "górnikom" Mariusza Lewandowskiego (zagrał w tym spotkaniu nieco ponad 10 min) pozostała już tylko walka o prawo gry w Pucharze UEFA.

Barcelona - Basel 1:1 ?

Remis na własnym boisku z FC Basel to jedna z większych niespodzianek wtorkowych spotkań Ligi Mistrzów. Katalończycy jeszcze kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego prowadzili, jednak gościom udało się wyrównać. Remis nie zmienił sytuacji piłkarzy z Bazylei, którym pozostała już tylko walka o Puchar UEFA.

Grupa D

Olympique Marsylia - PSV 3:0 ?

Piłkarze Olympique Marsylia, by jeszcze myśleć o awansie do dalszej części rozgrywek LM musieli pokonać PSV. Holendrzy potrzebowali zaś wygranej, by dotrzymać kroku parze: Liverpool - Atletico. Jednak to podopieczni Erica Geretsa przystąpili do spotkania bardziej skoncentrowani, a raczej zdeterminowani i już po pół godz. gry prowadzili 1:0. W drugiej połowie przypieczętowali okazałe zwycięstwo.

Liverpool - Atletico 1:1 ?

Już był w ogródku, już witał się z gąską... ale przed meczem z Atletico. Zwycięstwo w tym meczu dałoby awans podopiecznym Rafael Beniteza do następnej rundy LM. Tymczasem do 90 min. prowadzili goście, a remis po kontrowersyjnym karnym uratował Liverpoolowi Gerrard.

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek ? - reklama