Bundesliga: Wichniarek strzelił Bayernowi

Artur Wichniarek strzelił ósmego gola w sezonie, ale jego Arminia przegrała na wyjeździe z Bayernem Monachium 1:3.
Błaszczykowski wygrywa grając w czarnej masce »

Polak zdobył wyrównująca bramkę w 30. minucie wykorzystując rzut karny. Pięć minut wcześniej prowadzenie dla mistrzów Niemiec uzyskał Miroslav Klose. Remis utrzymywał się do 76. minuty. Wtedy bramkę dla Bayernu zdobył Franck Ribery. W 85. minucie z rzutu karnego wynik ustalił Lukas Podolski.

Wichniarek wyszedł w pierwszym składzie Arminii i zagrał cały mecz. W 62. minucie został ukarany żółtą kartką. W tabeli najlepszych strzelców zajmuje z ośmioma golami drugie miejsce (ex equo z Patrickiem Helmesem z Leverkusen). Najskuteczniejszy jest Vedad Ibisiević z Hoffenheim, który w sobotę dwukrotnie pokonał bramkarza Karlsruhe i ma na koncie już 13 trafień.