Sport.pl

Hamilton: Tor Interlagos poznałem grając na Playstation

Felipe Massa - Lewis Hamilton - ta rywalizacja rozgrzewa kibiców w Sao Paulo przed ostatnim w sezonie wyścigiem Formuły 1. Kierowca Ferrari doskonale zna tor Interlagos, ale Brytyjczyk - jak się okazuje - też lubi jeździć w Brazylii.- Nawet bardzo, od czasu, kiedy jeździłem po tym torze na Playstation z moim bratem. Prawdziwy tor wyścigowy, nie ma zbyt wielu o podobnym charakterze - mówi Lewis Hamilton przed GP Brazylii.
GP Brazylii: Ostra walka już na treningach, szybki Kubica »

Uśmiechy i uścisk dłoni z wielkim rywalem Felipe Massą. Lewis Hamilton na konferencji prasowej siedzi w pierwszym rzędzie obok kierowcy Ferrari, wydaje się być zrelaksowany. Pomimo tego, że poza torem nie cieszy zbyt wielką sympatią. Po ostatnich wrogich gestach wobec Hamiltona zainterweniowała nawet FIA. Federacja potępiała hiszpańską stronę internetową, która przeciwników Hamiltona zachęcała do wrzucania gwoździ na tor To prowokacje w złym guście, podobnie jak zachęcanie Kubicy przez kibiców do wyrzucenia Hamiltona poza tor.

Lewi podkreśla, że dla niego to przede wszystkim normalny wyścig. Nie taki, który wprowadziłby go do historii Formuły 1, jako najmłodszego mistrza świata wszech czasów.

Brazylijczycy do Kubicy: Wyrzuć Hamiltona z toru »

Czy czuje Pan presję przed takim GP?

Dla mnie to tylko kolejny wyścig. Nie jest to walka na śmierć i życie. Mój sposób, żeby się z tym zmierzyć jest zawsze taki sam, tak samo było z pierwszym wyścigiem w sezonie, jak i z tym ostatnim, w Chinach. Damy z siebie wszystko mając nadzieję na wygraną. Wiemy też jednak, że nie musimy wygrać na siłę.

Czy negatywne doświadczenie z ubiegłego roku może panu pomóc?

Wtedy byłem w gorszej sytuacji. Teraz wiem co muszę robić, a czego nie. Jestem z pewnością w lepszym położeniu.

Jak się pan czuje będąc tak blisko od zdobycia tytułu mistrza świata?

Naprawdę, nie myślałem o tym. Przynajmniej do teraz.

Jak opisałby pan Felipe Massę?

Mamy wiele wspólnego: jesteśmy bardzo związani z naszymi rodzinami, mamy szybkie samochody. Felipe jest bardzo zdolny, to wielki talent, który ciężko pokonać.

Czy lubi pan tor Interlagos?

Bardzo, od czasu, kiedy jeździłem po tym torze na Playstation z moim bratem. Prawdziwy tor wyścigowy, nie ma zbyt wielu o podobnym charakterze.

Co znaczy dla pana mieć tu blisko rodzinę?

Kiedy jeżdżę, zawsze mam blisko rodzinę. Wiem, że są ze mnie dumni i że ciężko pracowali, żebym do tego doszedł. Gdyby nie rodzina dziś by mnie tu nie było. To wspaniałe móc dzielić z nimi te chwile.

GP Brazylii: Hamilton, czy Massa? Kubica, czy Raikkonen? »

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved.

Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.