Sport.pl

Brazylijczycy do Kubicy: Wyrzuć Hamiltona z toru!

- Prawdę mówiąc walka o tytuł mnie nie interesuje, nie chcę nikomu robić przeszkód. Kibicuję tylko sobie - mówi Robert Kubica przed Grand Prix Brazylii. Jednak kibice w Sao Paolo mają wobec Polaka zupełnie inne oczekiwania.
Formuła 1 to sport błędów. kto o tym mocniej pamięta? »

- Wyrzuć Hamiltona z toru! - z tym okrzykiem grupa brazylijskich kibiców przyjęła polskiego kierowcę BMW, podczas spotkania w centrum handlowym w San Paolo. Kubica pojawił się Brazylii na trzy dni przed GP na torze Interlagos, które będzie decydowało o tym, kto zdobędzie tytuł.

Podczas gdy Kubica rozdawał autografy i robił sobie zdjęcia z fanami, z tłumu dały się słyszeć głosy, które podburzały polskiego kierowcę do bezlitosnego tamowania brytyjskiego kierowcy, co pomogłoby Massie w zdobyciu końcowego zwycięstwa. - Wyrzuć Hamiltona z toru - krzyczeli po portugalsku i po angielsku. Wśród kibiców wiele osób nie znało Roberta Kubicy. - Czy on jest mocny? - zapytał jeden z nich. - Jeśli pojedzie przeciwko Hamiltonowi, to tak - odpowiedział inny. Głosy zdawały się wprawiać w zakłopotanie kierowcę niemieckiej stajni. - Mówiąc prawdę walka o tytuł mnie nie interesuje - skomentował Polak - nie chcę nikomu robić przeszkód. Kibicuję tylko sobie.

GP Brazylii: Hamilton, czy Massa? Kubica, czy Raikkonen? »

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved.

Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.