Pierwszoligowe derby dla Krosna

W najciekawszym meczu 7. kolejki I ligi koszykarzy MOSiR Krosno w derbowym meczu pokonał przed własną publicznością Siarkę Tarnobrzeg 73:59. Niespodziewane porażki poniosły drużyny Stali Stalowa Wola i Sokoła Łańcut.

Derbowy pojedynek rozstrzygnął się po przerwie. W pierwszej połowie obie drużyny, które doskonale znają swoje lepsze i gorsze strony, postawiły na twardą obronę. Efektem był wynik po dwóch kwartach 29:27 dla gospodarzy. Po zmianie stron skuteczniejsi, zwłaszcza w rzutach z dystansu, byli gospodarze. Trafili oni siedem trójek (w tym sam Dariusz Oczkowicz cztery) przy zaledwie jednej gości. To zadecydowało, że podopieczni Mariusza Zamirskiego powiększyli przewagę i ostatecznie wygrali różnicą 14 punktów. Wśród gospodarzy najskuteczniejszy był wspomniany Oczkowicz, który zdobył 28 punktów. W Siarce 17 punktów na swoim koncie zapisał Krzysztof Zych.

Piątą porażkę z rzędu ponieśli koszykarze Stali Stalowa Wola, którzy przegrali we własnej hali z Polonią 2011 Warszawa 57:67. Stali pochwały należą się tylko za drugą kwartę, którą podopieczni Leszka Kaczmarskiego wygrali 23:12. Dzięki temu jeszcze po 30 minutach prowadzili oni jednym punktem, ale ostatnią odsłonę przegrali różnicą 11 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy, wśród których zabrakło kontuzjowanych Pawła Pydycha, Macieja Klimy i Adriana Czerwonki, był Bartłomiej Szczepaniak, który zdobył 18 punktów.

Nie popisali się koszykarze Sokoła Łańcut, którzy przegrali wyjazdowy pojedynek z outsiderem rozgrywek, rezerwami Asseco Prokomu Sopot 81:87. Do pierwszego w rozgrywkach zwycięstwa gospodarzy poprowadził Sławomir Sikora, który zdobył 21 punktów i aż sześć razy celnie przymierzył zza linii 6,25 m. Sokół już po pierwszej kwarcie przegrywał różnicą 11 punktów. Później, co prawda, podopieczni Dariusza Kaszowskiego zmniejszyli przewagę rywali do pięciu punktów, ale po przerwie miejscowi znów odskoczyli na bezpieczną odległość. Gościom nie pomogła doskonała gra Łukasza Kwiatkowskiego, który zdobył 26 punktów.

Wyniki 7. kolejki:

MOSiR Krosno - Siarka Tarnobrzeg 73:59. Kwarty: 15:13, 14:14, 27:20, 17:12. MOSiR: Oczkowicz 28 (4), Salamonik 10 (1), Hajnsz 9, Pluta 8, Kalinowski 6, Musijowski 5 (1), Peciak 3 (1), Ożóg 2, Stolarek 2, Sołtysiak 0, Bal 0, Puścizna 0. Siarka: Zych 17, Marciniak 10 (1), Baran 8, Miś 8, Prażmo 5, Woźniak 4, Szczytyński 4, Wójcik 2, Krupa 1, Uriasz 0.

Stal Stalowa Wola - Polonia 2011 Warszawa 57:67. Kwarty: 14:18, 23:12, 11:17, 9:20. Stal: Szczepaniak 18 (3), Partyka 13, Ucinek 10 (2), Sobiło 5 (1), Wołoszyn 5 (1), Juniak 4, Szpyrka 2, Lisewski 0. Polonia: Bartosz 13 (1), Karwowski 13, Pamuła 11 (1), Berisha 10, Lewandowski 10, Kołowca 5, Jankowski 4, Śnieg 1, Kucharski 0, Sulima 0.

Asseco Prokom II Sopot - Sokół Łańcut 87:81. Kwarty: 33:22, 16:22, 20:15, 18:22. Asseco Prokom II: Kostrzewski 22 (1), Sikora 21 (6), Załucki 18 (2), Trela 8, Krajniewski 8, Kietliński 6 (1), Świętoński 2, Paul 2, Śmigielski 0, Bach 0. Sokół: Kwiatkowski 26 (2), Dubiel 15 (1), Chromicz 12, Mroczek 9, W. Pisarczyk 9 (2), Szurlej 5 (1), T. Pisarczyk 4, Podolec 1, Kułyk 0, Kołacz 0.

AZS PWSZ OSRiR Kalisz - Żubry Białystok 50:62, AZS AWF Katowice - Sudety Jelenia Góra 80:75. Mecze MKS Dąbrowa Górnicza - Intermarche Zastal Zielona Góra, Znicz Basket Pruszków - Big Star Tychy i Resovia - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź zakończyły się po zamknięciu tego wydania "Gazety".