Włoszczowska w potrzebie! Jej grupa straciła sponsora

PRZEGLĄD PRASY. Srebrna medalistka z Pekinu Maja Włoszczowska i jej grupa Halls zostały bez sponsora. A to oznacza brak 1,5 miliona rocznie - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
To już przesądzone - grupa kolarska Halls, której największą gwiazdą jest srebrna medalistka olimpijska z Pekinu Maja Włoszczowska, traci tytularnego sponsora. Firma Cadbury Wedel, do której należy Halls, nie przedłuży dwuletniej umowy kończącej się 31 grudnia tego roku. - Jestem optymistą, bo medal Majki to niezły argument w negocjacjach. Poza tym byliśmy już w trudniejszych sytuacjach - mówi trener Andrzej Piątek. Ale łatwo na pewno nie będzie.

Grupę tworzy siedmiu kolarzy (nie licząc obsługi). Oprócz Włoszczowskiej jest była wicemistrzyni świata Anna Szafraniec, dziesiąta zawodniczka ostatnich igrzysk i brązowa medalistka mistrzostw świata Aleksandra Dawidowicz, Magdalena Sadłecka (była wicemistrzyni świata w maratonie) oraz trójka panów: Marcin Karczyński (wielokrotny medalista MŚ i ME w drużynie), Dariusz Batek (wicemistrz świata w drużynie) i Kornel Osicki (mistrz Polski juniorów).

Ile potrzeba na funkcjonowanie takiej grupy? Trener Piątek nie ukrywa, że chętni muszą się liczyć z wydatkiem rzędu półtora miliona złotych rocznie.

Włoski rząd tnie wydatki na sport  »

Chiński futbol za słaby na Ptasie Gniazdo  »Zobacz także
  • Nie ma sponsora, Włoszczowska wyjeżdża
  • Vendee Globe: 10 w skali Beauforta, 36 godzin bez snu, 36 godzin choroby morskiej
  • Były klub Błaszczykowskiego wciąż czeka na pieniądze za piłkarza
Skomentuj:
Włoszczowska w potrzebie! Jej grupa straciła sponsora
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje