Słaby Ignerski, druga porażka Cajasol

Michał Ignerski zdobył siedem punktów, a jego Cajasol w pierwszym meczu przed własną publicznością przegrała z Unicają Malaga aż 60:91. Była to druga porażka zespołu Polaka w tym sezonie w hiszpańskiej ACB.

Michał Ignerski: Mało gdzie widać, że Eurobasket odbędzie się w Polsce ?

28-letni skrzydłowy reprezentacji Polski rozpoczął mecz w wyjściowej piątce, ale swoją grą nie zachwycił. Ignerski w pierwszej połowie trafił tylko jeden z sześciu rzutów, a Cajasol przegrywała po dwudziestu minutach z Unicają 28:40.

Po przerwie koszykarze z Malagi nie dali się wytrącić z równowagi, po trzech kwartach prowadzili już 20. punktami, a mecz ostatecznie wygrali aż 91:60. Była to już druga wygrana Unicaji, która w pierwszej kolejce pokonała faworyzowany Real Madryt

Ignerski dobrze grał na obu deskach, miał 11 zbiórek, z czego aż sześć w ataku, ale nie potrafił przełożyć tego na punkty. Polak w ciągu 32. minut trafił tylko trzy z 15. rzutów z gry, miał też cztery faule.

Dobrze w barwach Unicaji zaprezentował się Thomas Kelati, który dwa ostatnie sezony spędził w Turowie Zgorzelec. Amerykański rzucający zdobył 17 punktów i był najlepszym strzelcem swojego zespołu.

W meczach 2. kolejki ACB nie zachwycili za to inni Amerykanie związani z Polską. Chris Thomas, który jest jednym z kandydatów na naturalizowanego rozgrywającego reprezentacji, rzucił 6 punktów w przegranym meczu z Regalem FC Barcelona (78:58). Mustafa Shakur, były zawodnik sopockiego Prokomu, nie zdobył punktu w pewnie wygranym przez jego TAU Ceramikę Vitoria meczu z Ricohem Manresa (80:67).

W niedzielę Cajasol zagra w trzeciej kolejce ACB na wyjeździe z CB Granada.

17 punktów Ignerskiego, ale porażka Cajasol ?