Decydowała trzecia kwarta

KOSZYKÓWKA. Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach drugiej ligi odnieśli zawodnicy AZS Politechniki Radomskiej, którzy pokonali uczniów z OSSM Warszawa.

Mecz rozegrany awansem miał bardzo nierówny przebieg. Akademicy rozpoczęli od mocnego uderzenia, prowadząc po kilku minutach 11:4. Kolejne akcje przebiegały już pod dyktando gości, którzy wygrali pierwszą kwartę 25:22. Decydującą o losach spotkania okazała się trzecia kwarta, po której AZS odskoczył rywalowi na 16 oczek. Mimo ambitnej postawy w końcówce gościom ze stolicy nie udało się odrobić strat. - Młody zespół z Warszawy postawił nam wysoko poprzeczkę. Popełniliśmy za dużo strat, ale cieszymy się z wygranej - stwierdził po meczu najlepszy w ekipie radomskiej Piotr Plutka.

AZS Politechnika Radomska - OSSM Warszawa 86:77 (22:25, 27:21, 24:11, 13:20)

AZS: Plutka 24, Wiklik 19, Sebrala 11, Kulik 11, Piros 9, Hernik 8, Badeński 2, Cetnar 2, Wróbel 0, Boblewski 0.