Sport.pl

Mirosław Trzeciak: Nie dziwi mnie, że Guardiola woli Eto'o niż Henry'ego

- Xavi to klucz do gry Barcy. Prowadzi ją w takim tempie i tak nieprzewidywalnie, że rywal jest kompletnie zagubiony, bezradny, jego gra sprawia wrażenie totalnego chaosu - mówi Mirosław Trzeciak, dyrektor Legii, były piłkarz Osasuny Pampeluna..
Mirosław Trzeciak, były piłkarz Osasuny

- To było starcie piłkarzy bardzo dobrych z piłkarzami wielkimi. Wielkich ma Barca, a gdy wyjdzie jej mecz, każdy musi ustąpić pola. Nie ma rywala na świecie. Drużyna Guardioli miała nieregularny początek sezonu, dlatego wszyscy spodziewali się równej gry. Atletico jest przecież bardzo silne. O pojedynku Messi - Aguero nie będę mówił, bo się on w ogóle nie odbył. Co tu porównywać, skoro Messi grał w znacznie lepszym zespole. Nie odważyłbym się jednak stwierdzić, że to Leo jest dziś najlepszym piłkarzem świata, bo tu mogą być wielkie spory, czy nie lepszy jest na przykład Cristiano Ronaldo. Nie ma takiego lidera w futbolu, jakimi w swoim czasie byli Zidane czy Ronaldinho.

Nie wiem nawet, czy to Messi był w sobotę najlepszy na boisku, bo Xavi i Eto'o spokojnie mogliby wygrać rywalizację o nr 1 tego meczu. Xavi to klucz do gry Barcy. Prowadzi ją w takim tempie i tak nieprzewidywalnie, że rywal jest kompletnie zagubiony, bezradny, jego gra sprawia wrażenie totalnego chaosu. Tak było w sobotę z Atletico. Nie dziwi mnie, że Guardiola woli Eto'o niż Henry'ego. Sportowo nie mają porównania: Eto'o to wciąż jeden z najlepszych napastników świata, wulkan energii. Henry jest nieobecny, udane miewa pojedyncze akcje. Ale zadanie dla Guardioli to utrzymać dwóch takich asów obok siebie i zminimalizować ich frustrację, gdy siadają na ławce.

Guardiola stawia na wychowanków. Każdy trener chciałby wygrywać, ale też zostać zapamiętanym jako ten, który odkrył talent kilku graczy. Guardiola jest u siebie i daje szanse swoim, a wychowankowie robią, co mogą, by wejść do wielkiej drużyny. Ale jeśli Toure jest lepszy od Busquetsa, to wcześniej czy później to jednak udowodni.