Charytatywny mecz senatu RP z senatami uczelni

Na stadionie Górnika w Zabrzu odbył się niecodzienny mecz. Spotkali się senatorowie Rzeczpospolitej kontra przedstawiciele senatów wyższych uczelni.

Opolskie uczelnie reprezentował Marek Tukiendorf, prorektor Politechniki Opolskiej, a wśród senatorów Norbert Krajczy (PiS), który był jednym z bramkarzy. Wszystko to odbywało się w ramach akcji charytatywnej dla fundacji "Akogo?", działającej na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych oraz ich rodzin.

Wszyscy goście przybyli na zaproszenie prezes fundacji, aktorki filmowej i teatralnej, Ewy Błaszczyk.

Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1. - Dawaliśmy z siebie wszystko. W pierwszej połowie byliśmy zespołem lepszym, ale niestety straciliśmy bramkę, w drugiej pomimo przewagi przeciwnika udało nam się wyrównać - komentował rozemocjonowany prorektor.

Polityków prowadził Antoni Piechniczek, a trenerem drużyny reprezentujących wyższe uczelnie był Marcin Bochynek. - Udzielił nam w przed meczem i w przerwie paru cennych rad. Jego pomoc bardzo się przydała - tłumaczył Tukiendorf.

Menadżerem drużyny senatorów była wicemarszałek Senatu RP Krystyna Bochenek, - a uczelni prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, szef Konferencji Rektorów Akademickich Szkól Polskich i rektor Uniwersytetu Warszawskiego.

W przerwie śpiewał były senator Krzysztof Cugowski, który przygotował na tę okazje specjalnie napisaną piosenkę. Wystąpił również zespół De Mono. - Wszyscy, którzy przybyli, spisali się na medal. Zarówno piłkarze, muzycy jak i widzowie, którzy również na pewno byli zadowoleni z przebiegu meczu - podsumowywał zadowolony ze swojej postawy na boisku profesor nadzwyczajny opolskiej politechniki.