Sport.pl

Tenis: Agnieszka Radwańska odpadła w Stuttgarcie

Białorusinka Viktoria Azarenka pokonała Agnieszkę Radwańską 6:1, 7:5 w II rundzie turnieju w Stuttgarcie. Polka nie traci jednak szansy na występ w kończących sezon Mistrzostwach WTA
Fyrstenberg i Matkowski w II rundzie W Metz »

Azarenka (17. w światowym rankingu) była wyraźnie lepsza od Radwańskiej w pierwszym secie, w drugim Polka przejęła inicjatywę, prowadziła już nawet 5:2 i była bliska doprowadzenia do trzeciej partii, ale w końcówce kompletnie się pogubiła i oddała prowadzenie. Siłowy tenis 19-letniej Białorusinki, byłej najlepszej juniorki świata, okazał się zbyt trudną przeszkodą dla Radwańskiej, która w przeszłości radziła sobie z tą rywalką. Polka znów miała spore problemy z wygrywaniem własnych gemów serwisowych, i to zdecydowało o porażce. Znaczenie może też mieć wyczerpujący sezon. Radwańska grała w tym roku już w 25 turniejach.

Swój mecz I rundy wygrała w Stuttgarcie (pula nagród 650 tys. dol.) Rosjanka Wiera Zwonariewa, z którą Radwańska rywalizuje o awans do kończących sezon listopadowych Mistrzostw WTA w katarskiej Dausze, czyli prestiżowego turnieju dla ośmiu najlepszych tenisistek roku z pulą nagród 4,45 mln dol. Zwonariewa zajmuje w rankingu WTA Race dziewiąte miejsce, które daje jej przepustkę do Dauhy, bo z występu zrezygnowała kontuzjowana Maria Szarapowa (6. w rankingu). Radwańska, która na liście jest 10., żeby zagrać, musi wyprzedzić Zwonariewą. Polka traci do Rosjanki cztery punkty.

Co z paszportem Agnieszki? »