Sport.pl

Nowy piłkarz w Chelsea

Londyński klub podpisał kontrakt z 33-letnim brazylijskim pomocnikiem Mineiro, któremu skończył się kontrakt w Hercie Berlin. - To bardzo dobra wiadomość - mówi trener zespołu Luiz Felipe Scolari.
Tevez kosztuje West Ham coraz więcej »

Carlos Luciano da Silva, bo tak naprawdę nazywa się piłkarz, podpisał roczny kontrakt z Chelsea. - Potrzebowałem piłkarza właśnie na tę pozycję, defensywnego pomocnika - powiedział Scolari. W drużynie z Londynu kontuzjowany jest Michael Essien co oznacza, że Jon Obi Mikel był do tej pory jedynym defensywnym pomocnikiem w drużynie. - Mógłbym wystawić na tej pozycji Belettiego, Ferreirę lub Balacka, ale żaden z nich nie jest defensywnym pomocnikiem - tłumaczył trener.

Mineiro przez większość swojej kariery grał w lidze brazylijskiej. W styczniu 2007 r. przeszedł z Sao Paulo do Herthy Berlin i już w debiucie strzelił gola, ale jak się później okazało jego dorobek strzelecki w 36 meczach wyniósł jedynie dwie bramki. Jest również 25-krotnym reprezentantem Brazylii. Był w składzie drużyny na mundialu w 2006 r.

Tydzień temu Mineiro był na testach w Arsenalu Londyn, gdzie trener Wenger również ma problemy z zestawieniem linii pomocy, ale ostatecznie Brazylijczyk Chelsea.

- Tym kibicom, którzy żałują odejścia Claude'a Makelele mogę powiedzieć, że Mineiro ma podobne umiejętności. Świetnie pracuje w defensywie, doskonale się ustawia. To piłkarz który pracuje dla drużyny - dodał Luiz Felipe Scolari.

Szczęsny zawodowym Kanonierem »

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek » - reklama

Więcej o:
"/> Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec
 
  •  
  • "> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli! <div id= "/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!
     
  • Złe informacje dla reprezentacji Polski. Nawet rozgromienie 9:0 Słowenii może nie pomóc Złe informacje dla reprezentacji Polski. Nawet rozgromienie 9:0 Słowenii może nie pomóc