SPORT W SKRÓCIE

Zamłynie bez punktów...

PIŁKA NOŻNA KOBIET. Pierwszoligowe piłkarki Zamłynia Radom zaliczyły trzecią z rzędu porażkę w trwającym od miesiąca sezonie 2008/2009. Tym razem podopieczne Andrzeja Pluty nie sprostały ekipie MUKS Tomaszów Mazowiecki, przegrywając na własnym boisku 0:2. Szkoda kolejnych straconych punktów, bowiem radomianki oba gole straciły w ostatnich pięciu minutach gry. W tabeli grupy wschodniej pierwszej ligi prowadzi z kompletem zwycięstw Mitech Żywiec. Zamłynie zajmuje ostatnie, ósme miejsce z zerowym kontem punktowym. Kolejny pojedynek zespół z grodu nad Mleczną rozegra 4 października w Łęcznej z miejscowym Górnikiem.

...i Delta też

PIŁKA NOŻNA KOBIET. Występującej w drugiej lidze grupy małopolskiej Delcie Radom nie udał się wyjazd do Morawicy na mecz z tamtejszą Moravią. Podopieczne Marcina Brodeckiego w drugim spotkaniu rozegranym na boisku rywala w tegorocznych rozgrywkach nie potrafiły zdobyć gola. Podobnie jak w Nowym Sączu i tym razem do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Niestety w drugich 45 minutach gospodynie aż pięciokrotnie zmuszały bramkarkę Marlenę Kowalczyk do wyjmowania piłki z siatki.

Sprawdzali dyspozycję

SIATKÓWKA. Przygotowujące się do inauguracji sezonu drugoligowe zespoły Radomskiego Centrum Siatkarskiego "Czarni" i Armatu Kozienice rozegrały kolejne mecze kontrolne. Radomianie rywalizowali z Fartem Kielce i Wilgą Garwolin. Oba spotkania zakończyły się wygranymi podopiecznych Jacka Skroka: odpowiednio 3:2 i 4:1. W meczu z Wilgą trenerzy umówili się, że bez względu na wynik drużyny rozegrają pięć setów. Z kolei gracze trenera Marcina Zmitrowicza wzięli udział w towarzyskim turnieju w Warszawie. Zawody z udziałem ośmiu zespołów kozieniczanie zakończyli na siódmym miejscu. W trakcie imprezy Armat rozegrał cztery pojedynki do dwóch wygranych setów, przy czym tylko dwa zakończył zwycięsko. Siatkarzom z Kozienic udało się pokonać 2:1 Farta Kielce, a następnie w meczu o siódmą pozycję rezerwy MOS-u Wola Warszawa.