Ruszyła Liga Mistrzów. Cluj wygrywa z Romą w debiucie!

Wygrana Cluj z Romą i remis Anorthosisu z Werderem - to największe niespodzianki pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W pozostałych meczach wygrywali faworyci, szczególnie zaimponowały Chelsea i Atletico.
Rozpoczęcie Ligi Mistrzów - relacja Z czuba »

Grupa A:

Chelsea - Bordeaux 4:0 - relacja

Chelsea szybko udowodniła swoją wyższość. Najpierw Franka Lampard, a potem Joe Cole strzelili bramki dla "The Blues". W drugiej połowie meczu zespół Luiza Felipe Scolariego kontrolował grę, a kolejne bramki zdobyli Malouda i Anelka.

Roma - Cluj 1:2 - relacja

Wielka niespodzianka w Rzymie. Debiutanci z Rumunii wygrali z Romą 2:1 i zdobyli swoje pierwsze punkty w Lidze Mistrzów. Oba gole dla Cluj strzelił Culio, dla Romy trafił Panucci.

Grupa B:

Panathinaikos - Inter 0:2 - relacja

Inter objął prowadzenie w 27. minucie po strzale Manciniego. Zespół Jose Mourinho ma przewagę, ale kolejnych bramek do przerwy nie strzelił. W drugiej części gry będzie musiał uważać, by nie stracić bramki i trzech punktów.

Werder - Anorthosis 0:0 - relacja na żywo

Po wyeliminowaniu Olympiakosu Anorthosis nie przestaje zaskakiwać. W debiucie w Lidze Mistrzów mistrz Cypru zremisował na wyjeździe z Werderem Brema. Sosin wyszedł w podstawowym składzie, ale na polskiego gola w Lidze Mistrzów nadal musimy czekać - w 58. minucie Polaka zmienił Panagi.

Grupa C:

Basel - Szachtar 1:2 - relacja

Regularnie występujący w elicie Szachtar przyjechał do Bazylei po trzy punkty. I zrealizował ten cel bardzo dobrze. Po golach Fernandinho i Jadsona wygrał 2:1. W składzie ukraińskiego zespołu nie zmieścił się Mariusz Lewandowski.

Barcelona - Sporting 3:1 - relacja

W lidze Barcelonie wiedzie się kiepsko, ale w pucharach to zupełnie inna drużyna. Katalończycy pewnie wygrali ze Sportingiem po golach Marqueza, Eto'o i Xaviego. Dla Portugalczyków trafił Tonel.

Grupa D:

PSV - Atletico 0:3 - relacja

Dwie bramki Sergio Aguero i Hiszpanie do przerwy prowadzili z PSV 2:0. Po zmianie stron podwyższył Maniche. Piłkarze Atletico wygrali gładko i pokazali wielki potencjał. Mecze Hiszpanów z Liverpoolem zapowiadają się ekscytująco.

Marsylia - Liverpool 1:2 - relacja

Liverpoolowi w lidze angielskiej idzie różnie, w Lidze Mistrzów regularnie wygrywa. W Marsylii pierwsi bramkę zdobyli jednak gospodarze, w 23. minucie trafił Lorik Cana. Niespełna 10 minut później prowadził już Liverpool, po dwóch bramkach Gerrarda. Te trafienia okazały się decydujące.

Stwórz własną drużynę w Lidze Mistrzów - zagraj i Wygraj Ligę Mistrzów»